Naujoviškos bibliotekos viziją kurs patys bibliotekų lankytojai

Autorius: Data: 2011-04-26, 11:11 Spausdinti

Daugiau nei 200 Lietuvos bibliotekų ketvirtadienį, 2011 m. balandžio 28 d., kviečia savo lankytojus į atviras diskusijas „Kuriame naujovišką biblioteką“.

Diskusijų metu bibliotekininkai kartu su lankytojais parengs naujoviškos bibliotekos vizijas – tokios bibliotekos, kuri nėra vien spaudinių saugykla ir nemokamo interneto tiekėja, o patraukli bendruomenės ašis, suburianti skirtingų kartų ir interesų žmones.

„Informacinėje visuomenėje sparčiai keičiasi ne tik gyvenimo tempas, bet ir gyventojų įpročiai bei poreikiai. Natūralu, kad norėdamos juos patenkinti, turi keistis ir pačios bibliotekos. XXI a.  biblioteka – tokia, kuri savo dėmesio centrą nuo knygų ir interneto perkelia į žmones. Biblioteka – šiuolaikinių paslaugų, leidžiančių lengviau gauti, keistis, naudotis reikalinga informacija, kompleksas, aktyviai dalyvaujantis bendruomenės kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Kaip to pasiekti, turėtų nuspręsti ne tik bibliotekų vadovai bei darbuotojai – į šią diskusiją kviečiama įsijungti ir visa visuomenė“, – sakė akciją inicijuojančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Diskusijų „Kuriame naujovišką biblioteką“ metu bibliotekų lankytojai su bibliotekininkais diskutuos ir apie tai, kaip sudominti bibliotekų paslaugomis didesnę visuomenės dalį. Tyrimai rodo, kad aktyviausiai bibliotekose lankosi vaikai ir jaunimas, o su amžiumi aktyvumas mažėja. Amžiaus grupėje nuo 25 iki 54 metų viešosiose bibliotekose nesilanko beveik 70 proc., o amžiaus grupėje nuo 55 iki 74 metų – beveik 80 proc. gyventojų. Pagal socialinę ir profesinę padėtį, mažiausiai bibliotekų paslaugomis naudojasi darbininkai, ūkininkai, pensininkai, taip pat vaikų priežiūros atostogose esančios mamos, namų šeimininkės ir bedarbiai.

Balandžio 28-ąją nuo 11 val. šalies bibliotekose vyksiančių diskusijų metu lankytojai bus pakviesti stebėti tiesioginės internetinės vaizdo konferencijos apie bibliotekų pokyčius ir tiesiogiai diskutuoti su šios transliacijos dalyviais – Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja Asta Naudžiūniene, Pasvalio M. Katiliškio viešoji bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Makniūnų filialo vyresniąja bibliotekininke Berūta Sadauskiene bei mokymų ir konsultacijų bendrovės „TMD partners“ atstovu Mindaugu Žebrausku. Vaizdo konferencijos metu taip pat bus demonstruojami sėkmingi pavyzdžiai – jau įgyvendinti teigiami pokyčiai Lietuvos ir užsienio šalių bibliotekose, kurie, tikimasi, taps įkvėpimo šaltiniu diskusijų dalyviams.

Pasibaigus tiesioginei transliacijai, diskusijų vairą į savo rankas perims bibliotekų lankytojai ir partneriai, kurie kartu su bibliotekininkais kviečiami parengti savo naujoviškos bibliotekos viziją. Šias vizijas iki gegužės vidurio surinks, apibendrins ir viešai paskelbs projekto „Bibliotekos pažangai“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos atstovai.

Balandžio 28 d. 11 val. diskusijas „Kuriame naujovišką biblioteką“ rengia daugiau nei 200 bibliotekų ir jų filialų. Dar 200 šalies bibliotekų šias diskusijas surengs kitomis dienomis balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje.

Daugiau informacijos: Sandra Adomavičiūtė, Projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorė, tel. (8 5) 239 86 31, mob. 8 655 92697, sandra.adomaviciute@bibliotekospazangai.lt

D. Vasiliauskienės nuotr.

Kultūra , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra