Naujojoje NATO strateginėje koncepcijoje įtvirtintos Lietuvai svarbiausios nuostatos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

NATO šalių saugumo ir gynybos starategija
 
2010 m. lapkričio 19–20 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dalyvavo Lisabonoje vykstančiame NATO viršūnių susitikime.
 
Lapkričio 19 d. istoriniu laikomame susitikime NATO valstybių ir vyriausybių vadovai patvirtino naująją NATO šalių saugumo ir gynybos strateginę koncepciją, kuri numato, kad  NATO išliks pirmiausia kariniu Aljansu, pasirengusiu atremti tiek tradicines karines grėsmes, tiek ir naujuosius saugumo iššūkius. Lietuvai svarbiausia yra tai, kad koncepcijoje įtvirtintos esminės kolektyvinės gynybos nuostatos ir saugumo garantijos, paremtos gynybos planais, pratybomis, infrastruktūra.
 
Tam, kad su strategine koncepcija galėtų susipažinti platesnė visuomenė, šiuo metu ruošiamas dokumento vertimas į  lietuvių kalbą.
 
Atskiroje susitikimo sesijoje krašto apsaugos ministre R. Juknevičienė su kitais NATO šalių gynybos ministrais aptarė NATO darbotvarkę po Lisabonos susitikimo. „NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos Lenkijos ir Baltijos šalių teritorijose artimiausiais metais butų puikus naujosios strategijos įgyvendinimo pavyzdys“, – teigė R. Juknevičienė. Ministre taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad praktiškai planuojant pajėgumus turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp pajėgumų, reikalingų NATO gynybiniams įsipareigojimams Aljanso narėms vykdyti, ir pajėgumų, reikalingų saugumui už Aljanso ribų užtikrinti.
 
NATO viršūnių susitikimo metu Lisabonoje taip pat buvo surengtas „Jaunųjų lyderių ir jaunųjų atlantistų“ susitikimas, kuriame R. Juknevičienė pristatė Lietuvos požiūrį į NATO partnerystes su Rytų kaimynėmis. Pasak ministrės, Baltijos šalys – geriausias pavyzdys, kaip narystė NATO ir Europos Sąjungoje gali pakeisti valstybes, skatinant demokratines pertvarkas. R. Juknevičienė pabrėžė, kad NATO turi tęsti atvirų durų politiką ir remti Gruzijos narystės siekius, tęsti glaudų praktini bendradarbiavimą su Ukraina, bandyti surasti tinkama dialogo su Rusija formulę ir atidžiai sekti teigiamus pokyčius Baltarusijoje.
 
Dvišalio susitikimo su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriksu (Artis Pabriks) R. Juknevičienė aptarė Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje perspektyvas. „Esu tvirtai įsitikinusi, kad ateityje jau turėtume kalbėti ne tik apie bendradarbiavimą, bet apie Baltijos šalių integraciją gynybos ir saugumo srityje“, – pabrėžė R. Juknevičienė. Ministrai taip pat sutarė dėl būtinybės toliau stiprinti bendradarbiavimą tarp Baltijos ir Šiaurės šalių.
 
Lapkričio 20 d. NATO valstybių ir vyriausybių vadovai bei užsienio reikalų ir gynybos ministrai dalyvavo šalių, skiriančių savo pajėgas NATO operacijai Afganistane, susitikime, taip pat NATO-Rusijos Tarybos posėdyje.
 
www.nato.int nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra