Naujojo politinio sezono Briuselyje pradžia ir karštas palaikymas Lietuvos rinktinei

Autorius: Data: 2011-09-12 , 09:00 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Europos Parlamente Briuselyje praėjusi darbo savaitė – pirmoji, kai po vasaros pertraukos sugrįžta įprastai judrus ritmas ir įtempta darbotvarkė. Rodos, tik ką išsiskirstėme, tačiau rudenėjantis Briuselio dangus, net neleido suabejoti, kad laikas kibti į darbus ir naują politinį sezoną. Net neabejoju, kad ir čia, Briusely ir Strasbūre, ir Lietuvoj jis bus intensyvus. Juk tik metai liko iki Seimo rinkimų.

Savaitė Briuselyje prasidėjo netradiciškai – į Belgijos sostinę atskridau ne iš Vilniaus, kaip visad, bet iš Tel Avivo. Tel Avive, Izraelyje, nors ir trumpai, bet teko sudalyvauti aukšto lygio konferencijoje apie regioninį bendradarbiavimą, Izraelio – Palestinos santykius. Gal dar kartą pasikartosiu, tačiau šio regiono problemos yra ypač sudėtingos, o nevienašalis, bet dvišaliu dialogu grįstas konflikto sprendimas – būtinas. Ypač artėjant Jungtinių Tautų Asamblėjai rugsėjį, kuomet dar kartą turėtų būti keliamas Palestinos teritorijų statuso klausimas.

Įpuolusi į darbų sūkurį EP, per šią savaitę dalyvavau ir politinių grupių, ir darbo grupių, ir komitetų posėdžiuose. Aplinkos, maisto saugos ir visuomenės sveikatos komitete per šios savaitės posėdį balsavome dėl „Rio+20“ rezoliucijos bei 2012 m. EP biudžeto projekto. Beje, apie pastarąjį diskusijos netilo ir mūsų politinės grupės posėdy. Be kita ko, Aplinkos komitete aptarėme elektros ir elektroninės įrangos atliekų, biocidinių produktų tiekimo rinkai klausimus. Šią savaitę dalyvavau ir Peticijų komiteto posėdy, kuriame vėl grįžta prie dujotiekio „Nord Stream“ klausimo svarstymo. Bet apie Europos Komisijos išvadas ir atsakymus – jau kitame mano dienoraščio įraše.

Na, ir be abejo, apie krepšinį. Oranžinio kamuolio epidemija, siautėja ne tik Lietuvoje. Pačiai teko patirti, su kokiu užsidegimu, susitelkimu ir emocijomis Lietuvos rinktinė palaikoma Briusely dirbančių ir gyvenančių lietuvių. Kartu su gausia lietuvių bendruomene, kolegomis prof. Vytautu Landsbergiu, Algirdu Saudargu, Justu Vincu Paleckiu stebėjome Lietuvos rungtynes prieš Serbiją prie pat Europos Parlamento esančiam sporto bare. Ir turbūt neliko nei vieno tą vakarą suabejojusio lietuvių meile šiai sporto šakai ir rinktinės karštu palaikymu – iš visos širdies, visi lietuviai Lietuvoj ir aplink pasaulį!

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra