Naujoje knygoje siūlo pasijuokti iš sovietinio absurdo

Autorius: Data: 2011-09-21 , 09:14 Spausdinti

Monika PETRULIENĖ

Vilniuje, Rašytojų klube, pristatyta nauja rašytojo Romualdo Granausko knyga „Trys vienatvės“.

Novelių romanu autorius sako norįs galutinai atsikratyti visuomenėje dar gajos sąvokos „sovietinis palikimas“, praneša LTV „Panorama“.

Dešimt R. Granausko novelių naujoje knygoje „Trys vienatvės“ – dešimt pasakotojo gyvenimo tarpsnių. Mokymasis ir mokytojavimas, gyvenimo universitetai, rajoninio laikraščio redakcija – visa atrodo lyg būtų parašyta prieš trisdešimt ar net penkiasdešimt metų – tokie tikroviški sovietmečio herojai ir to meto detalės.

„Aš neatsimenu, kokia savaitės diena, data kokia, bet, pavyzdžiui, atsimenu, kaip tekėjo saulė Stalino mirties rytą, kai aš ėjau į mokyklą pro alksnyną, kiekvieną detalę: ir kaip traškėjo balutės po medpadžiais, ir viską girdžiu, ir viską matau, ir visas gyvenimas taip yra prieš akis“, – pasakojo rašytojas.

Savitas R. Granausko humoras įprasmina absurdiškas situacijas, kurių sovietinėje tikrovėje buvo apstu. Pristatydamas knygą rašytojas sako, kad jam nusibodo dejonės, jog visuomenėje vis dar gajus „sovietinis palikimas“.

„Tai vieną kartą pasijuokim iš to savo palikimo, baikim jį tampyti, tą sovietinį palikimą, kaip padvėsusią katę už nušiurusios uodegos ir žiūrėkim – patys kalti, jeigu imi kyšius, vėl grįžti, negali atsikratyti to sovietinio absurdo. Tas absurdas seniai pasibaigė“, – kalbėjo jis.

Senosios kultūros metraštininku vadinamas rašytojas šį kartą skaitytojams pateikia knygą, kurioje siūlo pasijuokti iš sovietinio absurdo ir galutinai jo atsikratyti.

LTV „Panorama“

www.lrt.lt

Nuotraukoije: R. Granauskas

Spauda , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra