Naujo tako krikštynos – Arlaviškių botaniniame draustinyje

Autorius: Data: 2011-05-27, 08:46 Spausdinti

Artėja vasara, o kartu ir naujas turistinis sezonas. Kur keliausite ir ką aplankysite šįmet? Aktyvaus poilsio ir pažinimo vienovę siūlome atrasti Kauno marių regioniniame parke.

Šiais metais lankytojus pasitinka naujai įrengtas pažintinis takas Arlaviškių botaniniame draustinyje. 

2011 m. birželio 3 d.  11 val. kviečiame į tako atidarymą VĮ Dubravos eksperimentinėje mokomojoje miškų urėdijoje (Liepų g. 12, Girionys, Kauno r.). Iš čia išvyksime į tako atidarymą Arlaviškėse.

Norinčius ne tik pasigrožėti įspūdingu vaizdu, atsiveriančiu nuo take įrengtos apžvalgos aikštelės, bet išbandyti naujo tako privalumus – pakviesime į trumpą ekskursiją, kurios metu sužinosite, kodėl lietuvių apdainuojamos „begėdės“ alyvos šioje vietoje nepageidaujamos, kam naudingi miške pūvantys medžiai, kokie reti augalai slepiasi tarp kadagių, kaip atrodo šlaite atsiveriančios žemės žaizdos, ir dar daugiau šios ypatingos vietos paslapčių sužinosite…

Po ekskursijos įspūdžiais ir vaišėmis dalinsimės Vaišvydavos girininkijos „Lepšynės“ poilsiavietėje.

Tiems, kurie geriau orientuojasi ne miško, o skaičių pasaulyje, primename, kad takas įrengtas 2010 m., įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“. Arlaviškių botaniniame draustinyje įrengtas 1,3 km pažintinis pėsčiųjų takas, pritaikytas neįgaliesiems (įrengta 501 m lentinio tako, gruntiniai laiptai šlaite, 6 informaciniai ir 1 teminis stendas bei nukreipiančiosios rodyklės), 5 ha plote atlikti gamtos tvarkymo darbai  – miško retmių kirtimai, retinimai ir svetimžemių augalų kirtimai. 

1992 metais įkūrus Kauno marių regioninį parką, dėl unikalaus kadagių slėnio ir aplinkinių teritorijų gamtinės įvairovės buvo išskirtas Arlaviškių botaninis draustinis. 2004 metais įsteigta Arlaviškių kadagyno Natura 2000 teritorija, kurioje kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės. Vėliau sudarytas gamtos tvarkymo planas, pagal kurį numatyta išnaikinti visas svetimų žemių medžių ir krūmų rūšis ir sudaryti kuo geresnes sąlygas retiems augalams ir kadagiams augti. Draustinis, kurio plotas 116,6 ha, siaura juosta driekiasi Tursono, Sietyno, Arlaviškių kaimų pakraščiais. Tai gamtos oazė, turtinga šlaitų su prasigraužusių vandens srautų suformuotomis griovomis, užpelkėti pradėjusiais slėniais, stačiomis atodangomis. Šlaituose „kabančios“ pelkės – dar vienas fenomenalus šios vietovės reiškinys, tačiau svarbiausias draustinio akcentas – unikalus kadagių slėnis, kurio šlaituose aptinkama įvairiausių augalų: daugelis jų itin reti.

Organizaroriai: Kauno marių regioninio parko direkcija ir VĮ Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija

Daugiau informacijos: takas_kvietimas

Kviečiame pasisemti įkvėpimo į kadagyną!

Būtina išankstinė registracija el. paštu: info@kaunomarios.lt  arba tel.: 8~37 38 30 71

Daugiau informacijos: Kauno marių regioninio parko direkcija, tel./faks. (8~37) 38 30 70, mob.tel.: +37068612703, www.kaunomarios.lt

Parkai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra