Naujiena – rekolekcijos Romoje „Palaiminti“ su kun. Moze Mitkevičiumi

Autorius: Data: 2016-01-24 , 09:03 Spausdinti

Naujiena – rekolekcijos Romoje „Palaiminti“ su kun. Moze Mitkevičiumi

Vakarinė piligrimo malda Šv. Petro aikštėje – OSS_ROM

Rekolekcijos Romoje? Taip! Svečių namuose „Villa Lituania“ naujiena – jubiliejinių Gailestingumo metų šviesoje vyks dvasinio susikaupimo dienos su kunigo Mozės Mitkevičiaus palydėjimu.  Romos Popiežiškajame Grigaliaus universitete Šventąjį Raštą studijuojantis dvasininkas vadovaus kovo 1-5 dienomis Romoje vyksiančioms rekolekcijoms, kurių tema – „Palaiminti“. Kaip kilo idėja rengti rekolekcijas Romoje? Kodėl – Romoje, jei rekolekcijų gausu ir Lietuvoje? Apie tai kalbamės su organizatoriais – kunigu Moze ir Šventosios Šeimos kongregacijos seserimi Gertrūda.

Kun. Mozė. Su s. Gertrūda susėdome ir pradėjome galvoti kaip išnaudoti gražų laiką Romoje, kai Lietuvoje dar šalta ir niūru – arba jau šalta ir niūru., ir kilo mintis, kad galima piligrimus prasmingai pasikviesti į Romą, Jubiliejinių Gailestingumo metų šviesoje.  Ir tuo pačiu žmonės atsigautų. Nemanau kad plūstelės minios, bet padarysime viską, kad tas laikas būtų šaunus ir prasmingas visiems, kurie atvyks.

Tai nebus tik konferencijos arba rimti pamąstymai,  bet mėginsime derinti ir Romos šventas vietas – lankydami bazilikas, planuojame ir susitikimą su popiežiumi (jei jis tuo metu bus Romoje), kasdien švęsime šv. Mišias, kartu būsime.

Tema  – „Palaiminti“. Kodėl? Nusprendžiau peržvelgti palaiminimus, Kalno pamokslą, ir per juos bandyti priartėti labiau prie Dievo ir vienas prie kito. Tam reikalinga visuma – bendrystė, malda. Jubiliejiniai metai suteikia gerą progą aplankyti bazilikas, kur atvertos Gailestingumo durys. Tai galėtų būti ir išskirtinis žmogui gyvenimo įvykis, paskata labiau permąstyti savo gyvenimą, patirti artumą su Dievu.

S. Gertrūda. Svarbiausia, kad lietuviai šiais metais galėtų aplankyti Romą, kai atvertos šventos durys visose bazilikose, kai yra galimybė gauti atlaidus. Kartu tai proga ir susipažinti su mūsų svečių namais, „Villa Lituania“, kurie tokie vieninteliai. Norėtųsi, kad kiekvienas lietuvis galėtų pasakyti – buvau „Villa Lituania“, didžiuojuosi, kad tokie namai yra, didžiuojuosi kunigais, kurie čia studijuoja.

Kun. Mozė. Romoje man gera proga pačiam tarp mokslų atrasti ne tik techninius Biblijos nagrinėjimo aspektus, bet ir dalykus, kurie kalba širdžiai, kurie keičia gyvenimą. Tai galimybė susintetinti tai, ką mokausi ir pažvelgti į Bibliją tomis akimis, kuriomis mes dažniausiai norime žvelgti – tikėjimo, santykio su Dievu akimis.

Rekolekcijose kviečiami dalyvauti visi – ir piligrimai iš Lietuvos, ir Italijoje gyvenantys lietuviai. Norėtųsi, kad žmonės registruotųsi jau dabar, kad galėtume žinoti, ar jos įvyks, nes tai pirmas kartas, pirmas bandymas rengti tokį renginį.

—————

Detalesnės informacijos galite teirautis info@villalituania.com arba +39 3899259464.

Religija , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra