Naujasis FNTT vadas K. Jucevičius tikisi etikos sargų supratimo

Autorius: Data: 2012-04-17 , 10:15 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sprendžia, ar naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Pats FNTT vadas teigia laukiantis etikos sargų supratimo.

VTEK vertina jau pirmą K. Jucevičiaus vadovavimo FNTT dieną, kuomet jis buvo paskirtas laikinai eiti tarnybos vadovo pareigas, padėtą parašą. Tuomet laikinasis FNTT vadas pasirašė raštą Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dėl savo paties tinkamumo eiti nuolatinio FNTT vadovo pareigas.

K. Jucevičius su VTEK nariais kalbėjosi trumpai. Po šio pokalbio jis teigė pripažįstantis, kad padėjo parašą po dokumentu, bylojančiu apie savo paties tinkamumą vadovauti FNTT, tačiau neturėjęs kitos išeities, mat lig tol FNTT laikinai vadovavęs Antanas Montvydas jau buvo netekęs laikinojo tarnybos vado pareigų, o STT esą reikėjo raštą siųsti nedelsiant.

„Raštas jau buvo paruoštas su visais prieš tai buvusio vadovo (A. Montvydo – DELFI) rekvizitais. Formaliai jau viskas buvo atlikta, visos procedūros, patikrinimai. Teko tiktai raštą perrašyti pagal mano rekvizitus ir formaliai išsiųsti. Turėjo būti tą pačią dieną atsakyta STT“, – žurnalistams teigė K. Jucevičius.

Su tarnybos teisininkais buvo diskusija. Buvo toks pavojus, kad taip gali būti, – paklaustas, ar mano supainiojęs interesus, pridūrė FNTT vadas. – Mes manėme, kad esant tokioms aplinkybėms tai nebus traktuojama kaip interesų konfliktas.“

Žurnalistams pasiteiravus, ar dabar dar sykį padėtų parašą po tokiu pat dokumentu, jis teigė, jog pasimokęs iš šios situacijos „apsidraustų nuo bet ko“. „Bet tai buvo pirma diena. Nebuvo laiko, kada daug mąstyti“, – prisiminė K. Jucevičius.

Paklaustas, ar neigiamos VTEK išvados atveju pasitrauks iš pareigų, FNTT vadovas teigė pirmiausiai įvertinsiąs teisinius etikos sargų sprendimo motyvus.

VTEK sprendimą dėl K. Jucevičiaus turėtų paskelbti antradienį, 2012 m. balandžio 17 d., popiet.

FNTT vadovą etikos sargams apskundė Seimo Antikorupcijos komisija.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: K. Jucevičius

Politika , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra