Naujas takas Kauno marių regioniniame parke

Autorius: Data: 2011-05-13, 08:35 Spausdinti

Kauno marių regioninio parko direkcija tvarkė Arlaviškių kadagyną, kuris patenka į „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbią teritoriją „Kauno marios“.

Arlaviškių miške įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujant bus galima apžvelgti Kauno marių slėnius ir unikalų kadagyną. Infrastuktūra įrenginėjama pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“, kurį vykdo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM.  

Kauno marių regioniniame parke dėl unikalaus kadagių slėnio ir turtingos gamtinės įvairovės buvo įsteigtas Arlaviškių botaninis draustinis. Jis apima Arlaviškių mišką Kauno marių pakrantės šlaite. Šioje dalyje auga unikalus kadagynas, kuris 2004 metais buvo įtrauktas į tinklą „Natura 2000“. Tai europinės svarbos saugomų teritorijų ekologinis tinklas, kuris apjungia natūralias ir pusiau natūralias buveines bei nykstančių gyvūnų ir augalų paplitimo vietas.

Arlaviškių botaniniame draustinyje išskirtos šios buveinės: kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų. Kadagynas taip pat patenka į paukščių apsaugai svarbios Kauno marių teritorijos ribas.

Įgyvendinant projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“, draustinyje įrengtas 1,3 km ilgio pažintinis takas. Taip pat įrengtas 501 m ilgio lentinis takas, o šlaite bus įrengti gruntiniai laiptai. Pažintinis takas pritaikytas ir neįgaliesiems. Pastatyti šeši informaciniai ir vienas teminis stendas bei nukreipiančiosios rodyklės. 5 ha plote atlikti gamtotvarkiniai darbai – miško retmių kirtimai, retinimai ir svetimžemių augalų iškirtimai.

Siekiant užtikrinti stabilią buveinių būklę, buvo parengtas gamtotvarkos planas. Pagal jį numatyta išnaikinti visas svetimžemių medžių ir krūmų rūšis. Taip pat sudaryti kuo geresnes sąlygas kadagynų buveinės ir retųjų augalų išsaugojimui.

Įgyvendintas projektas padės pasiekti užsibrėžtų gamtotvarkos tikslų. Atliekami darbai yra finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos Respublikos lėšomis.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Arlaviškių pažintiniu taku džiaugiasi jaunieji keliautojai

Parkai , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra