Naujas projektas: žurnalistų vieno eilėraščio knyga

Autorius: Data: 2013-04-03 , 09:15 Spausdinti

Vytautas ŽEIMANTAS, Vilnius

Kviečiame kolegas žurnalistus, kuriančius ir poeziją, dalyvauti naujame projekte – Žurnalistų vieno eilėraščio knygos leidime.

Pernai pavyko sėkmingai paruošti ir išleisti pirmąją Lietuvos žurnalistų poezijos knygą „Šitas aidas toli girdis…“. Joje dalyvavo 25 žurnalistai-poetai iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Raseinių, Ukmergės. Visuomenėje ji buvo palankai priimta, periodinėje spaudoje pasirodė teigiamų recenzijų. Tai paskatino imtis naujo projekto – paruošti ir išleisti knygą, kurios pavadinimas dar nesugalvotas, o paantraštė būtų tokia: „Žurnalistų vieno eilėraščio knyga“.

Į naująją knygą kviečiami visi kolegos žurnalistai, kam nesvetima poetinė kūryba, kas jau skelbė savo eilėraščius, kas iki šiol dar rašė „į stalčių“, tačiau jau pajuto, kad galima kai ką paskelbti ir viešai.

Knygos struktūra bus paprasta. Autoriai pristatomi abėcėlės tvarka. Kiekvienam autoriui bus skirta po vieną knygos puslapį. Jame turėtų būti:

1. Autoriaus portretinė nuotrauka. Ji gali būti meninė ir nebūtinai šiuo laiku padaryta.

2. Trumpas autoriaus prisistatymas. Jo apimtis 5-6 knygos eilutės. Pageidautina, kad prisistatyme būtų ir autobiografinių duomenų, siejančių autorių su žurnalistika.

3. Ir svarbiausia – vienas eilėraštis. Jo tematika, stilistika gali būti įvairi. Parašymo laikas – nuo moksleivio suolo iki senjoro stoto. Eilėraštis gali būti ir jau publikuotas kitur. Jei jis bus labai ilgas ir netilps į vieną knygos puslapį, išimties tvarka bus išskirtas papildomas knygos puslapis. Tačiau poemų, ilgų eiliuotų baladžių, aišku, nepriimsime. Trečiojo puslapio tam pačiam autoriui nebus.

Suprantu, kad bus nelengva iš savo kūrybos pluošto išrinkti vieną eilėraštį. Ypač bus sunku tiems kolegoms, kurie yra išleidę jau ne vieną savo eilėraščių knygą. Patarimas čia gali būti toks – siūlykite knygai tą eilėraštį, kuris jums labiausiai patinka. Tačiau galima pasielgti ir kitaip.

Kai neoficialiai pradėjome skelbti žinią apie naujos žurnalistų poezijos knygos ruošimą, joje pareiškė norą dalyvauti jau 36 kolegos. Jie kol kas iš Vilniaus, Kauno ir Ukmergės. Kolegos rašo margai, nes ir patys yra įvairūs. Vieni politikuoja, moko gyventi, kiti juokauja, šaiposi iš savęs ir kitų, treti – eiliuotu žodžiu gvildena žurnalistikos problemas, ketvirti – meilės bangose, romantikoje, nostalgijoje ir panašiai. Visi jie geri. Kuo daugiau temų, tuo knyga bus įdomesnė.

Turiu žydrą svajonę surinkti per 100 eilėraščių, tikiuosi ir žymiai platesnio atstovavimo iš visų mūsų valstybės kraštų. Todėl būčiau labai laimingas, jei ne tik sutiktumėte dalyvauti, bet ir paagituotumėte kitus kolegas dalyvauti šiame projekte. Esame atviri visiems, visų laukiame.

Knygos tiražas priklausys nuo autorių skaičiaus ir noro šią knygą įsigyti. Privalomi penki knygos egzemplioriai bus perduoti amžinam saugojimui į M. Mažvydo nacionalinę biblioteką nemokamai.

Visus klausimus, iškilusius su šios knygos leidimu, galima derinti:

Telefonais: laidinis Vilniuje 85 271 0943, mobilus – 8 652 10 638.
E. paštu: vzeimantas@gmail.com

Įprastu paštu: Vytautas Žeimantas, Debesijos g. 5 -18, LT -10314, Vilnius.

Taigi, laukiame Jūsų kūrybos, Jūsų laiškų ir linkime sėkmės gyvenime ir kūryboje.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukoje: Pirmoji Lietuvos žurnalistų poezijos knyga „Šitas aidas toli girdis…“ (viršelio autorius Albertas Vaidila)

Uncategorized , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra