Naujalis skambėjo mūsų šalies regionuose

Autorius: Data: 2019-12-18 , 09:07 Spausdinti

Naujalis skambėjo mūsų šalies regionuose

Dainuoja jungtinis choras. Edmundo Šimaičio nuotr.

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ, projekto „Dainuoju Naujalį su maestro“ vadovė, www.voruta.lt

Vievio kultūros centro įgyvendinamas projektas „Dainuoju Naujalį su maestro“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, finišavo. Gruodžio 15 d. surengti trys koncertai: Juozo Naujalio choriniai kūriniai skambėjo Trakų pilies menėje, Širvintų kultūros centre, Vievio gimnazijoje.

Jungtinis choras ir dirigentai po koncerto Trakų pilies menėje. Organizatorių nuotr.

Rudenį prasidėjusiose bendrose veiklose dalyvavo Vilkaviškio kultūros centro kamerinis choras „Uosija“ (vadovė Laima Venslovienė), Širvintų kultūros centro mišrus choras „Navis“ (vadovė Audronė Burakovienė), Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ (vadovė Ilona Zalanskienė) ir Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ (vadovė Audronė Stepankevičiūtė). Jungtinis choras parengė Juozo Naujalio chorinių kūrinių programą ir pristatė ją šešiose šalies vietose: Varėnoje, Vilkaviškyje, Rumšiškėse, Trakuose, Širvintose, Vievyje. Su chorais dirbo garsūs Lietuvos chorvedžiai: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choro „Ave vita“ vadovas prof. Kastytis Barisas, Vilniaus universiteto chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ vadovė Rasa Gelgotienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius,  vyrų choro „Varpas“ vadovas  Jurijus Kalcas, Kauno technologijos universiteto choro „Jaunystė“ vadovė Danguolė Beinarytė.

Kultūros centruose, kuriems atstovauja chorai, vykusiuose chorinio dainavimo tobulinimo ir Juozo Naujalio kūrinių rengimo užsiėmimuose projekto dalyviai ne tik gilino muzikavimo įgūdžius, pažino skirtingą maestro darbo stilių ir techniką, bet ir patyrė didžiulį bendros kūrybos ir bendro muzikavimo džiaugsmą, kuris, publikos nuomone, atsispindėjo kiekvieno kūrinio atlikime. Koncertų metu skambėjo Juozo Naujalio choriniai kūriniai pagal Maironio, A. Vienažindžio eiles, harmonizuotos liaudies dainos, sakraliniai kūriniai. Jungtiniam chorui dirigavo su chorais dirbę maestro ir chorų vadovės. Kiekvienas koncertas ir publikai, ir choristams buvo įdomus vedėjų muzikologo Viktoro Gerulaičio, prof. Kastyčio Bariso, Saulės Vyšniauskaitės patraukliai pateikta informacija apie Juozo Naujalio daugialypę kūrybinę, pedagoginę, visuomeninę veiklą, asmeninio gyvenimo išskirtinius momentus. Kartu su koncertais po rajonus keliavo ir Juozo Naujalio 150-mečiui skirta mobili fotografijų paroda.

Kamerinis choras CON MOTO po koncerto Traku pileis meneje. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Projekto organizatorius Vievio kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų savivaldybės, Varėnos, Širvintų, Vilkaviškio rajonų savivaldybių merams, administracijų vadovams už dėmesį projektui, padėkos raštus, atminimo suvenyrus,  šių rajonų kultūros centrams, Trakų istorijos muziejui – už nuoširdžią partnerystę, Lietuvos chorų sąjungai – už chorams padovanotus chorinių kūrinių rinkinius.

Projektas baigėsi, tačiau visų keturių chorų dainininkai ir vadovai jau pilni naujų bendradarbiavimo ir kūrybos idėjų. Kelis mėnesius trukęs kūrybinis bendravimas ir muzikavimas, suvienijęs keturis regionų chorus, – puikus tarpregioninio kultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys.

 

 

Kultūra , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra