Nauja virtuali Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda

Autorius: Data: 2017-11-22, 11:41 Spausdinti

Nauja virtuali Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda

Virtualios parodos „Rezistencijos ir kovų atspindžiai Lietuvos liaudies buities muziejuje. Slėptuvės“ vaizdai.  LLBM nuotr.

Inga LEVICKAITĖ, www.voruta.lt

Lietuvos liaudies buities muziejuje yra septyni pastatai, susiję su lietuvių tautos pasipriešinimo engėjams istorija – XVIII a. gamtininko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos klėtelė, kurioje buvo slėptuvė rekrūtams, 1863 m. sukilimo dalyvių slėptuvė Aristavėlės dvaro rūmuose, Pirmojo pasaulinio karo slėptuvė tvarte iš Žiežmarių, sovietinės okupacijos laikotarpio slėptuvė Rudaminos sodyboje ir t.t.

2004 m., siekiant didesnio vaizdumo ir išraiškos galimybių, buvo nuspręsta jiems pristatyti leisti ne spausdintą leidinį, o sukurti ekskursiją papildantį kompaktinį diską, pavadintą „Rezistencijos ir kovų atspindžiai Lietuvos liaudies buities muziejuje. Slėptuvės“. Vyresniųjų klasių moksleiviams skirtame virtualiame ekskurse pateikiama šių slaptaviečių atsiradimo istorija, aiškinama, kaip ir kodėl jos buvo įrengtos.

2017 m. buvo sukurta nauja to paties pavadinimo 11 vaizdų virtuali paroda su iliustracijomis ir išsamiais tekstais apie muziejuje esančias slėptuves. Rengiant parodą pasitelktos papildomos vizualizavimo priemonės: schemos, trimačiai modeliai, trimačiai modeliai su pjūviais. Panaudota medžiaga ir iš 2004 m. išleisto kompaktinio disko (nedėti tik filmuoti siužetai). Autorius – LLBM direktoriaus pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, maketas – vyresniosios muziejininkės I. Levickaitės. Virtuali paroda „Rezistencijos ir kovų atspindžiai Lietuvos liaudies buities muziejuje. Slėptuvės“ patalpinta LLBM interneto svetainėje, virtualių parodų skiltyje.

Čia taip pat galima rasti virtualią parodą apie partizanų slėptuvės (bunkerio) ekspoziciją Tremties ir rezistencijos sektoriuje ir virtualią parodą, skirtą muziejininkei, tremtinei Irenai Saulutei Špakauskienei – „Gyvasis tremties liudijimas muziejuje“.

Liaudies buities muziejus ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra