Nauja ekspozicija Kauno marių regioniniame parke

Autorius: Data: 2012-06-15 , 14:45 Spausdinti

2012 m. vasarą aktyvaus poilsio ir gamtos pažinimo sintezę atraskite Kauno marių regioniniame parke, kurio Lankytojų centre duris atveria nauja ekspozicija. Čia pristatomos unikalios parko vertybės ir lankymo galimybės. Nemuno virsmas mariomis – pagrindinė ekspozicijos tema, apjungianti dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius.

Apsilankę Kauno marių regioninio parko Lankytojų centre, sužinosite – ką slepia marių dugnas, kodėl fortai alsuoja gyvybe, ką kepurėmis supylė milžinai, kokios yra marių spalvos ir balsai.

Pagrindinis ekspozicijos akcentas – maketas, kuris tarsi laiko mašina nukelia į tolimą praeitį: išvysime kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai virto Kauno mariomis.

Besidomintys geologija turės puikią progą susipažinti su Kauno marių atodangų įvairove, mistikos gerbėjai galės „prisiraškyti“ legendų, gamtos bičiuliai susipažins su išskirtiniais parko paukščiais, augalais ir gyvūnais, o patys smalsiausi galės naršyti po informacinius terminalus, kur žinių ras daugiau nei grybų miške.

Norite pamatyti, kaip atrodo miegapelės pėdsakas? Norite sužinoti, kiek kaimų paskandinta Kauno marių dugne ? Kviečiame aplankyti Kauno marių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybių ekspoziciją. Daugiau informacijos – www.kaunomarios.lt

Ekspozicija įrengta įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdomą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“.

Lietuvos saugomose teritorijose šiais metais lankytojai turės galimybę aplankyti 12 naujų vidaus ekspozicijų: Aukštaitijos ir Dzūkijos nacionaliniuose parkuose, Anykščių, Aukštadvario, Biržų, Kauno marių, Krekenavos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Tytuvėnų ir Varnių regioniniuose parkuose.

www.vstt.lt

Parkai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra