NATO vadovų susitikime – Lietuvos saugumui svarbūs sprendimai

Autorius: Data: 2012-05-17 , 16:57 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. gegužės 17 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su darbo vizitu išvyko į Čikagą (JAV), kurioje dalyvavo NATO vadovų susitikime.

Didžiausiame Aljanso istorijoje susitikime 57 šalių lyderiai, taip pat Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius, Pasaulio banko ir ES vadovai aptarė NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo, priešraketinės gynybos, misijos Afganistane ir kovos su naujomis grėsmėmis klausimus.

Prezidentės teigimu, Čikagoje buvo svarstomi ir Lietuvos žmonių saugumui itin svarbūs klausimai: Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimas, oro policijos misijos pratęsimas, intensyvėjanti militarizacija mūsų pasienyje ir priešraketinė gynyba.

Lietuvos pastangomis į Aljanso darbotvarkę įtraukti ir kovos su naujomis grėsmėmis, energetinio ir kibernetinio saugumo klausimai. Čikagoje taip pat apsvarstyta galimybė Lietuvoje įsikūrusiam Energetinio saugumo centrui suteikti NATO kompetencijos centro statusą.

NATO šalių vadovai Čikagoje didelį dėmesį skyrė išmaniosios gynybos projektams. Oro policijos misija Baltijos šalyse – vienas iš sėkmingiausių NATO solidarumo ir ir išmaniosios gynybos pavyzdžių. Išmanieji gynybos būdai padės NATO narėms efektyviau panaudoti gynybai skiriamas lėšas ir turimus pajėgumus. Baltijos šalys susitikimo metu paskelbė, kad padidina savo įnašą į oro policijos misijos įgyvendinimą.

NATO viršūnių susitikime įvyko Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dvišalis susitikimas su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto, taip pat kiti susitikimai su NATO šalių lyderiais.

Vizito metu Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV lietuvių bendruomenės organizacijų atstovais.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra