NATO užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptars strateginius klausimus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniuje balandžio 20 dieną prasideda dviejų dienų neformalus NATO šalių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame ministrai sieks sustiprinti Aljanso dialogą strateginiais klausimais.
NATO partnerių susitikimo tikslas – kuo atviriau ir išsamiau aptarti šiuolaikinius tarptautinio saugumo iššūkius. Ministrai ketina diskutuoti apie Afganistano atkūrimo klausimus bei pokyčius, įvykusius po Bonos proceso, NATO įsitraukimą į apmokymo programas Irake, Kosovo ateitį ir politinę padėtį Artimuosiuose Rytuose.
Balandžio 20 dieną po Lietuvos užsienio reikalų ministro vardu rengiamo diplomatinio priėmimo Vilniaus rotušėje, įvyks NATO užsienio reikalų ministrų darbo vakarienė Chodkevičių rūmuose.
Balandžio 21 dieną NATO forumo dalyvius priims Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. Prezidentūroje ministrams bus surengti neformalūs darbo pietūs.
Tą pačią dieną Vilniuje įvyks NATO ir Rusijos tarybos bei NATO ir Ukrainos komisijos posėdžiai, į kuriuos atvyksta Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai. NATO ir Rusija ketina pasirašyti susitarimą dėl Rusijos prisijungimo prie Partnerystės taikos labui Pajėgų statuso susitarimo, kuris turėtų paskatinti Rusijos ir NATO šalių karinį bendradarbiavimą. NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje ministrai tarsis, kaip pagilinti politinį dialogą bei padėti Ukrainos Vyriausybei įgyvendinti demokratines reformas.
Visiems susitikimams pirmininkaus NATO Generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis. Į Vilnių laukiama atvykstant NATO karinės vadovybės atstovų ir Europos Sąjungos aukštojo įgaliotino Bendrajai užsienio ir saugumo politikai Javiero Solanos.
Pirmą kartą Lietuvoje vykstantis Aljanso ministrų susitikimas sutampa su Lietuvos narystės NATO pirmosiomis metinėmis ir „Vilniaus dešimtuko“ iniciatyvos, sukūrusios prielaidas naujausiai NATO plėtrai, penkmečiu. Anksčiau šie forumai vykdavo tik NATO būstinėje Briuselyje.
Balandžio 20-21 dienomis taip pat planuojami dvišaliai Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio susitikimai su NATO generaliniu sekretoriumi J.de Hoopu Schefferiu, Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Jeanu Asselbornu bei Rusijos užsienio reikalų ministru Sergijumi Lavrovu,. A.Valionis taip pat dalyvaus Lietuvos Prezidento susitikimuose su JAV valstybės sekretore Condoleezza Rice ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra