NATO – saugios Lietuvos ateities ir gerovės garantija

Autorius: Data: 2012-03-29 , 10:35 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. kovo 29 d. (Vilnius).

Minint aštuntąsias Lietuvos narystės NATO metines Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad NATO yra mūsų šalies saugumo ir gerovės garantas.

„Narystė NATO – tai garantija, kad laisvoje Lietuvoje gyvensime taikiai ir saugiai. Mūsų Tėvynė bus ginama ir apginta. Per aštuonis metus pasiekėme daug – turime gynybos planus, Baltijos valstybių oro erdvę toliau saugos NATO naikintuvai, o Lietuva vertinama kaip lygiavertė ir patikima aljanso partnerė, gebanti vykdyti sudėtingas užduotis“, – pabrėžia Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, svarus mūsų šalies indėlis NATO yra inovacijos ir profesionaliai paruošti kariai. Karinėse pratybose Lietuva demonstruoja puikius organizacinius įgūdžius ir pasirengimą, o mūsų šalyje sukurtos modernios karo medicinos sistemos bus naudojamos ir NATO tarptautinėse operacijose.

Pasak Prezidentės, Lietuva taip pat deda aktyvias pastangas užtikrinti energetinį saugumą. NATO strateginėje koncepcijoje atsižvelgta į mūsų šalies siūlymus stiprinti bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje. Prie to prisidės ir Vilniuje įsteigtas energetinio saugumo centras, kuris turėtų tapti akredituotų NATO kompetencijos centru.

Šiandien vidurdienį prie Prezidentūros S. Daukanto aikštėje įvyks Lietuvos, NATO ir Europos Sąjungos vėliavų pakėlimo ceremonija, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos rikiuotė ir gros Lietuvos kariuomenės orkestras.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra