Namo fasadas ir jo priežiūra

Autorius: Data: 2017-04-04 , 15:18 Spausdinti

Namo fasadas ir jo priežiūra

Namo fasadas – dėmesys jam

Kiekvienas iš mūsų rūpinamės savo išvaizda, juk ji neretai atskleidžia mūsų pasaulėžiūrą, stiliaus pojūtį, gyvenimo būdo ypatumus. Tą patį galima pasakyti ir apie tokią svarbią būsto dalį, kaip namo fasadas, kuris taip pat atspindi patalpų viduje gyvenančių žmonių gyvenimo stilių, estetiškumo pojūtį ir ekonominę situaciją. Todėl renkantis gyvenamojo būsto fasadą, svarbu kruopščiai apgalvoti, ką apie save norime atskleisti, ko nenorime, kad sužinotų aplinkiniai bei pasirūpinti pačiomis kokybiškiausiomis medžiagomis.

Dėmesys – visoms fasado pusėms

Nepaisant to, kad būtent priekinėje namo pusėje esantis fasadas yra labiausiai matomas, atlieka svarbiausią estetinę funkciją bei labiausiai atskleidžia patalpų viduje gyvenančių žmonių požiūrį ir stilių, svarbu nepamiršti ir kitų, galinių ar šoninių, namo dalių, kurios gali būti ne mažiau puikiai matomos, jeigu namas stovi atvirame sklype.

Pagal ką rinktis fasadą?

  • Išvaizdą. Grožis – labai subjektyvi detalė, tačiau skirtingų spalvų fasadas gali turėti skirtingą poveikį bendram pastato vaizdui. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad skirtingos fasado medžiagos gali būti nudažomos ne tomis pačiomis spalvomis. Pavyzdžiui, gausi spalvų paletė yra būdinga tinkams, medinėms, plastikinėms bei fibrocementinėms fasadinėms dailylentėms. Tuo tarpu, fasadas padengtas keramikinėmis medžiagomis gali būti tik ribotos spalvų paletės.
  • Ilgaamžiškumą. Priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos yra pagamintas fasadas, kinta jo pirminės išvaizdos išlaikymo trukmė. Medinės dailylentės reikalauja labai kruopščios priežiūros, todėl savo ilgaamžiškumą išsaugo daug trumpiau negu itin tvirtas tinkas. Vis dėlto, ir jam yra svarbu skirti tinkamą bei visapusišką priežiūrą.
  • Atsparumą. Kokybiškas namo fasadas turi sugebėti atsilaikyti prieš dažnai mūsų šalyje lyjantį lietų, temperatūros kaitą bei nemažą drėgmės lygį. Tinkas, medinės dailylentės yra gana neatsparios šiems aplinkos poveikiams, tačiau keramikinės bei aliuminės plokštės geba atlaikyti net atšiauriausias aplinkos sąlygas.

Vėdinamas ar nevėdinamas fasadas?

Vėdinamu fasadu vadinama tokia medžiaga, kurią montuojant tarp sienoje esančios apšiltinimo medžiagos bei apdailos sluoksnio yra paliekamas tarpas, kuris skirtas efektyviai oro cirkuliacijai. Tuo tarpu, nevėdinamas fasadas tokio tarpelio neturi. Taigi jame apdailos medžiagos yra visai arti prie šilumos izoliacinių medžiagų.

Vėdinamas fasadas padeda užtikrinti apšiltinimo apsaugą nuo drėgmės, kuri dėl esančio plyšelio net po lietaus išgaruoja daug greičiau bei efektyviau. Taip pat vėdinamų fasadų sistemos turi atitikti itin aukštus priešgaisrinės saugos reikalavimus, todėl šiuose fasaduose naudojamos nedegios medžiagos.

Svarbu – kruopščiai prižiūrėtas fasadas

Jeigu norite, kad Jūsų namo fasadas savo pirminę išvaizdą bei funkciją išsaugotų kuo ilgiau, nepamirškite pasirūpinti įvairiapusiška priežiūra. Viena problema, su kuria dažnai susiduria tiek vėdinamų, tiek nevėdinamų fasadų savininkai – pažaliavimas, kuris pradeda vystytis dėl grybelių ar samanų poveikio. Norint to išvengti, jau prieš rengiant namo projektą, pravartu pasidomėti ar visos fasadinės apdailos medžiagos atitinka kokybės reikalavimus bei savo sudėtyje turi specialių apsauginių medžiagų.

Dar viena problema – mechaniniai pažeidimai, dėl kurių gali atsirasti įvairios fasado deformacijos. To išvengti yra gana sunku, nes fasadas gali būti pažeistas ir tyčia siaučiančių vandalų. Vis dėlto, kokybiškos apdailos medžiagos, pavyzdžiui, specialios sistemos, turi unikalią galimybę net po žymaus pažeidimo padėti fasadui grįžti į pradinę padėtį.

Fasadas gali būti pavadintas namo vizitine kortele, kurios pasirinkimas reikalauja didelio susikaupimo, ypač rengiant namo projektą, atsižvelgimo į daugelį faktorių bei nuolatinės priežiūros. Visa tai užtikrins, kad Jūsų gyvenamojo būsto fasado ilgaamžiškumas būtų kuo ilgesnis.

____________________________________

Tačiau reikia žinoti, kad namo fasadas yra ne tik graži namo išvaizda, bet kartu atlieka ir apsauginę funkciją, taip pat išlaiko šilumą namuose: nekokybiškas arba labai pažeistas namo fasadas labai padidina išlaidas šildymui. Todėl statant namą arba prireikus jį renovuoti, labai svarbu netaupyti fasadui – naudoti tik kokybiškas ir ekonomiškas medžiagas. Reikia žinoti, kad išlaidos tokios medžiagoms laikui bėgant tikrai atsiperka. Namo fasadas – didelės investicijos, todėl visada galima kreiptis finansinės pagalbos: ji naudinga kiekvienam, tačiau būsto paskola jaunoms šeimoms – itin svarbi pagalba, suteikianti galimybes gyventi šiltuose, saugiuose ir gražiuose namuose.

PR

Ekonomika Naujienos Nuomonės, diskusijos, komentarai Reklama Reklama/Skelbimai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra