Naktinis žygis „Pergalių ir kovų keliais“ kviečia trečią kartą išbandyti valią ir prisiminti Tėvynės istoriją

Autorius: Data: 2013-09-27 , 09:10 Spausdinti

Alvydas TAMOŠIŪNAS

Jau trečius metus iš eilės Radviliškio rajone vyksiantis naktinis žygis „Pergalių ir kovų keliais“ kviečia visus nebijančius iššūkių, norinčių išbandyti ištvermę ir prisiminti šalies istoriją. Naktinis žygis „Pergalių ir kovų keliais“ šiemet įvyks 2013 m. spalio 12 d. 

Dalyviams tradiciškai teks tamsiu paros metu, pakartoti 1919 m. Lietuvos karių savanorių, operacijos Radviliškis-Šiauliai metu, atliekant manevrą įveiktą distanciją bei įveikti tą patį atstumą apie 50 km pėsčiomis. 70% maršruto nusidrieks lauko ir miško keliukais, 30% – asfaltuotais keliais, gatvėmis. Itin patyrusiems žygeiviams pirmą kartą yra paruošta 100 km trasa, kurią norintys ilgų distancijų mėgėjai turės įveikti beveik per parą laiko.

Pirmą kartą 2011 metais žygyje dalyvavo beveik 700 sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą mylinčių įvairaus amžiaus žmonių iš visos Lietuvos. Antrajame žygyje 2012 metų rudenį dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – apie 1050. Žygiuose dalyvavo įvairių profesijų atstovai: kariai, policininkai, pasieniečiai, studentai, mokytojai ir mokiniai. Jauniausias dalyvis buvo vos kelių mėnesių kūdikis, kuris vėžimėlyje kartu su tėveliais įveikė visą distanciją, vyriausiajam dalyviui buvo virš 70. 2011 ir 2012 metais su lietuviais savo valią išbandė danai, čekai, šveicarai, amerikiečiai, slovakai. Šiemet tikimasi, kad prisijungs belgai ir ispanai. Pereitais metais dalyvavo ir kapelionai (kunigai), kurie įveikę maršrutą Radviliškyje laikė šventas mišias.

Pati žygio idėja yra priminti Lietuvos istoriją, populiariai ir interaktyviai ją pristatyti visiems, o ypač jaunimui. Žygeiviai keliaudami aplankys 1949 metų Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio vadovybės susitikimo ir 1919 metų Nepriklausomybės kovų vietas. Viso žygio metu įvairiose vietose patruliuos ir improvizuos įvairias situacijas karo istorijos klubo kariai. Žygio metu dalyviai sutiks Lietuvos laisvės kovos Sąjūdžio dalyvius, 1919 metų Lietuvos karius savanorius, Sovietų Sąjungos represinės žinybos (NKVD) ir Vermachto karius, bermontininkus. Įvairių laikmečių kariai dėvės aprangą ir ekipuotę bei naudos atitinkamo laikotarpio transporto priemones.

Žygio dieną nuo 12 val. iki 18 val. Baisogalos kultūros centre vyks dalyvių registracija.

Šis žygis net tik puikus būdas išbandyti save, bet ir interaktyvus kelias pažinti Lietuvos istoriją.

Žygio programa:

2013 m. spalio 12 d. (šeštadienis)

10.00 val. Žygeivių, kurie žygiuos 100 km, registracija Baisogalos miestelio centre;

11.00 val. Startas žygeiviams kurie žygiuos 100 km;

12.00 val. Žygeivių, kurie žygiuos 50 km, registracija Baisogalos miestelio centre;

16.00-18.00 val. planuojamas filmo „1410. Žinomas nežinomas Žalgiris“ pristatymas. Pristatys autorius Aleksandras Matonis;

18.00 val. „Grenadierius“ karybos istorijos klubo vaidinimas ir rekonstrukcinis mūšis;

Vakaro metu iki starto planuojamas knygos „Radviliškis senų iliustracijų atodangose (nuo fotografijos aušros iki Antrojo pasaulinio karo)“ pristatymas. Knygą pristatys jos sudarytojai.

Apie 19.00 val. startas;

Spalio 13 d. (sekmadienis)

Pirmųjų 50 km distanciją įveikusių dalyvių finišas apie 06.00 val. Gražinos pagrindinėje mokykloje, Radviliškyje;

Pirmųjų 100 km distanciją įveikusių dalyvių finišas apie Finišas apie 09.00 val. Gražinos pagrindinėje mokykloje, Radviliškyje;

Žiniasklaidos dėmesiui:

Žygio organizatoriai Jums patogiu laiku ir Jums tinkamoje vietoje pasidalins detalesne informacija apie būsimą renginį. Maloniai kviečiame Jus aktyviai dalyvauti nušviečiant renginį.

Organizatoriai: Nerijus Kondrotas, žygio organizavimas ir administravimas, 865767576, Alvydas Tamošiūnas, žygio populiarinimas, darbas su žiniasklaida, 865767297

Voruta. – 2013, rug. 28, nr. 20 (784), p. 12.

Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra