Nacionalizuotas „Snoro“ bankas

Autorius: Data: 2011-11-21 , 13:45 Spausdinti

Po to, kai pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo nacionalizuotas komercinis „Snoro“ bankas, šią akciją pirmoji pagyrė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

LR prezidentė, pasikvietusi premjerą Andrių Kubilių, finansų ministrę Ingridą Šimonytę ir Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską, po trumpo pokalbio pareiškė, kad Vyriausybė išvakarėse užkirto kelią galimam visos bankininkystės griovimui. „Įvertinusi Lietuvos banko ir Vyriausybės pateiktą informaciją, visiškai palaikau sprendimą perimti banko „Snoras“ valdymą į valstybės rankas. Lietuvos bankas laiku užkirto kelią neatsakingai banko veiklai ir apsaugojo šiam bankui savo pinigus patikėjusius žmones ir verslą nuo galimų nuostolių“, – kalbėjo prezidentė. Tiesa, D. Grybauskaitė nepateikė nė vieno argumento, kuris patvirtintų esą rengtą bankininkystės sektoriaus griovimą. Ji taip pat negalėjo paaiškinti, kodėl „Snoras“ nusavintas staiga, nors jo vadovai ir ekspertai teigė, kad bankas yra mokus.

Finansų ministrė I. Šimonytė Seime pranešė, jog parengtas naujų įstatymų projektų paketas, kurį ji pavadino „teisine infrastruktūra“, reikalinga sprendžiant „Snoro“ nacionalizavimą. Po ilgų ginčų Seimas balsavo už laikinojo banko įteisinimą, leido probleminius bankus skaidyti į „sveikas“ ir „nesveikas“ dalis. Bene daugiausiai mįslių sukėlė Finansinio tvarumo įstatymo pataisos, kuriomis apribotos teismų galios valstybės nacionalizuotų bankų pertvarkos procese. „Jeigu atidalijimo procese prasidės ilgi teisiniai ginčai, visas atidalijimas neturės jokios prasmės“, – premjeras A. Kubilius tarsi prašė pritarti būsimiems privataus turto nusavinimo procesams be teismo žinios.

Vėlų sekmadienio, 2011 m. lapkričio 20-osios, vakarą posėdžiavusi Lietuvos banko valdyba nutarė palikti dalį apribojimų nacionalizuoto banko „Snoras“ klientų lėšoms, tačiau žmonėms bus grąžinamos lėšos, kurios dėl apribojimų nepasiekė gavėjų, esančių kitame banke.

Valdyba nuo trečiadienio, lapkričio 16 d., taip pat sudarė sąlygas gyventojams ir įmonėms išsigryninti pinigus ne tik naudojantis mokėjimo kortele, bet ir banko klientų aptarnavimo padaliniuose. Tiesa, 500 Lt apribojimas per dieną išlieka.

Sekmadienio naktį Lietuvos banko valdyba sprendė dėl tolesnės nacionalizuoto banko „Snoras“ veiklos. Valdyba susirinko vėlai vakare, prieš tai ji buvo susitikusi su „Snoro“ laikinojo administratoriaus komanda.

Pagal Eltą ir BNS

www.punskas.pl

Daugiau informacijos: http://verslas.delfi.lt/snoras/akubilius-snoro-situacija-sudetingesne-nei-is-pradziu-galvota.d?id=51979891

Lietuva , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra