Nacionalinės premijos laureato kompozitoriaus Fausto Latėno kūryba pristatyta Maskvoje

Autorius: Data: 2014-01-24 , 09:30 Spausdinti

Sausio 21 d. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Fausto Latėno kūryba buvo pristatyta Maskvos publikai. Į kūrybos vakarą-koncertą, kuris įvyko Pavlo Slobodkino centro koncertų salėje, susirinko Rusijos kultūros bendruomenė, taip pat Vyriausybės atstovai, diplomatinio korpuso nariai ir lietuvių bendruomenė.

„Idėja surengti autorinį kompozitoriaus Fausto Latėno kūrybos vakarą Maskvoje brendo jau kurį laiką, – pasakoja Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus. – Kompozitorius jau ne vienerius metus aktyviai ir prasmingai bendradarbiauja su įvairiais Rusijos teatrais, jo muzika skamba visuose režisieriaus Rimo Tumino spektakliuose Maskvos J. Vachtangovo teatre. Ne kartą teko asmeniškai girdėti gražius atsiliepimus apie Fausto muziką po spektaklių. Bendradarbiaudama su Lietuvos ir Rusijos kultūros ministerijomis bei J. Vachtangovo teatru, ambasada sausio 21 dieną kvietė pasiklausyti žymaus Lietuvos kompozitoriaus, Nacionalinės premijos laureato Fausto Latėno muzikos.“

Kaip sako pats kompozitorius, sukūręs muziką daugiau nei 300 spektaklių, menas gimsta iš meilės Dievui ir žmogui. Faustas Latėnas yra ne tik produktyviausias šiuolaikinio teatro kompozitorius, bet ir vienas ryškiausių menininkų, garsinančių Lietuvos vardą už jos ribų. Prieš porą metų kompozitoriui Maskvoje buvo įteiktas prestižinis rusų teatro apdovanojimas – tarptautinė Konstantino Stanislavskio premija.

Anot Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Aleksandro Šimelio, šio teatro alchemiko muzika padeda įvertinti laimės ir džiaugsmo akimirkas, daro mus geresnius. Tai eliksyro lašai, gyvenimo muzika, skambanti kiekvieno galvose ir nuolat primenanti apie bendražmogiškas vertybes, apie tai, kad turime ypač vertinti vieni kitus, žmogišką ryšį, savo kultūrą ir greitai praeinantį gyvenimą.

Bene daugiausia bendrų kūrybinių darbų teatre sukurta su režisieriumi Rimu Tuminu Valstybiniame Vilniaus mažajame ir Maskvos J. Vachtangovo teatruose. Belaukdamas koncerto režisierius buvo lakoniškas: „Didis Fausto tylėjimas. Džiaugiuosi, kad šioje dieviškoje tyloje mes visi jį išgirsime“.

Atlikti kompozitoriaus kūrinių iš Lietuvos į Maskvą atvyko styginių kvartetas „Art Vio“ ir fortepijoninis trio „FortVio“: Ingrida Rūpaitė-Petrikienė (smuikas), Kristijonas Venslovas (smuikas), Tomas Petrikis (altas), Povilas Jacunskas (violončelė), Indrė Baikštytė (fortepijonas), Giedrius Gelgotas (fleita), Kostas Tumosa (smuikas) ir Aleksej Lundin (smuikas, Rusija). Vakarą vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra