Nacionalinės operos ir baleto teatro scenoje – jubiliejinės „Dainų dainelės“ laureatai

Autorius: Data: 2014-05-30 , 15:04 Spausdinti

2014 m. gegužės d. 31 d. 18.30  val.  ir birželio 1 d. 12 val.  Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertuos Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos jubiliejinio 40-ojo konkurso „Dainų dainelė“ laureatai.

„Dainų dainelė“ – ne tik unikalus  ir įspūdingas  renginys tūkstančiams jame dalyvavusių vaikų ir jaunuolių, jų mokytojams ir tėvams. Drąsiai galime sakyti, kad per 40 metų ji, panašiai kaip ir Dainų šventės, tapo  Lietuvos  kultūros reiškiniu”,- sako švietimo ir mokslo ministras.

Pasak ministro Dainiaus Pavalkio, galime didžiuotis Lietuvos muzikos mokytojais, išsaugojusiais unikalią konkurso tradiciją. Jų aukščiausio profesionalumo dėka ugdomi  vis nauji talentai, keičiantys Lietuvos muzikinį gyvenimą ir garsinantys mūsų šalį pasaulyje. Konkursas atvėrė tolimesnius kelius gerai žinomiems klasikinės bei populiariosios muzikos dainininkams ir padėjo suprasti daugiabalsį muzikos pasaulį visiems, kurie nors kartą stovėjo „Dainų dainelės“ scenoje.

Švietimo ir mokslo ministerijoje konkurso laureatai, jų mokytojai apdovanoti diplomais ir atminimo dovanomis.

„Dainų dainelės“ 2014 metų laureatais vertinimo komisijos, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Noreika, ir televizijos žiūrovų sprendimu tapo 40 konkurso dalyvių (solistų ir ansamblių).

1 laureatą išrinko TV žiūrovai, balsuodami specialiai sukurtoje svetainėje www.dainudainele.lt.

Konkurso geriausieji išrinkti iš 300 solistų ir ansamblių, dalyvavusių 14-koje finalinių koncertų, kuriuos nuo vasario mėnesio tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija.
Laureatais tapo 17 savivaldybių atstovai. Daugiausiai konkurso laimėtojų iš Vilniaus, Klaipėdos, Visagino.

9 laureatai atstovauja bendrojo lavinimo, 19 – muzikos ir meno mokykloms. Kiti – lopšelių-darželių, kultūros, neformaliojo švietimo įstaigų ugdytiniai.

Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Būsimi laureatai buvo vertinami atsižvelgiant į amžiaus grupę. Tarpusavyje varžėsi solistai. Ansambliai vertinti atsižvelgiant į jų tipą (duetai, tercetai, kvartetai, merginų, vaikinų, mišrūs).

Konkurso laureatus parengė 35 vadovai. Daugiausiai – 5 laureatus paruošė Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja Vita Pimpienė.

Laureatų koncertuose Operos ir baleto teatre skambės įvairių žanrų: klasikos, džiazo, šiuolaikiniai kūriniai, taip pat lietuvių liaudies, lietuvių kompozitorių ir užsienio dainos.

Laureatams akompanuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir LRT muzikantų grupė.

Apie konkursą

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M. K Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

„Dainų dainelė“ – tai kas antri metai vykstantis ir turintis ilgametes tradicijas konkursas, kuriame dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 3 iki 19 metų. Jis į profesionalią sceną atvedė daug žymių atlikėjų: Vytautą Juozapaitį, Juditą Leitaitę, Liudą Mikalauską, Oną Kolobovaitę, Vaidą Genytę, Rafailą Karpį.

Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

Šiais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklose ir savivaldybėse vykusiuose „Dainų dainelės“ koncertuose dalyvavo daugiau nei penki tūkstančiai dainininkų. O nuo 1974 metų rengiamoje „Dainų dainelėje“ dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra