Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamoje konferencijoje – sovietinės modernizacijos atodangos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 3-4 d., penktadienį ir šeštadienį, Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) vyks tarptautinė konferencija „Modernizacija. XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių meno, architektūros ir dizaino kontekstai“.
 
„Istorinė praeities artikuliacija nereiškia, kad ją reikia pripažinti „tokią, kokia ji buvo“. Tai reiškia, kad būtina užfiksuoti atmintį, blykstelinčią pavojaus momentu“, – šis filosofo Walterio Benjamino pastebėjimas taikliai iliustruoja nūdienių Rytų Europos visuomenių santykį su komunistinės praeities paveldu. Originalūs pastatai, interjerai, baldai, vitražai, buities objektai nyksta, plečiantis chaotiškai miestų pertvarkai; išblaškomi ar net sunaikinami anksčiau veikusių institucijų (projektavimo biurų, gamyklų) archyvai. Įdomus ir savitas Europos modernizmo segmentas šiandien yra pavojaus būklėje.
 
Gruodžio 3–4 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Modernizacija. XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių meno, architektūros ir dizaino kontekstai“. Jos tikslas – apmąstyti to laikotarpio Baltijos šalių kultūros modernizacijos savitumą bei įvertinti jį tarptautiniame kontekste. Siekiama pristatyti naujas sovietmečio architektūros ir dizaino atodangas, aptarti XX a. II pusėje Rytų Europos šalyse susiformavusių modernybių specifiką ir jų ryšius su pagrindinėmis Europos meno tendencijomis, ypač kaimyniniuose, nors ir „geležinės uždangos“ atskirtuose regionuose. Pranešimus skaitys menotyrininkai, kultūros istorikai, menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Olandijos ir Didžiosios Britanijos. Renginys vyks anglų kalba.
 
Ši konferencija yra tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Nematomos praeities atgavimas“ dalis. Jį vykdo Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vengrijos meno bei mokslo institucijos. Nacionalinė dailės galerija kartu su partneriais Latvijoje ir Estijoje įgyvendina projekto dalį „Modernizacija. XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas ir architektūra“, kurią sudaro ši tarptautinė konferencija, 2011 m. Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančios parodos modernizacijos tema bei kūrybinės dirbtuvės architektūros, dizaino ir dailės specialybių studentams.
 
Konferencija vyks anglų kalba. Įėjimas į konferenciją nemokamas.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: K. Gvalda. „Mūsų šviestuvai“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra