Nacionalinėje dailės galerijoje – kuratorės B. Pejič paskaita

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 15 d., trečiadienį, 16.30 val. Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) kviečia į paskutinį parodą „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ lydinčios auditorijos programos renginį.
 
Parodos kuratorių kvietimu jame svečiuosis dailėtyrininkė, kuratorė, teoretikė Bojana Pejič, skaitysianti paskaitą „Lyties kontrolė. Moters alegorija kaip maskaradas“. Paskaitą lydės diskusija, kurioje dalyvaus parodos „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ kuratorės Laima Kreivytė, Elona Lubytė ir filmų programos sudarytoja Živilė Pipinytė.
 
Rugsėjo 15-ąją įvyks paskutinysis iki rugsėjo 19 d. veiksiančios parodos „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ auditorijos programos renginys. Jo viešnia – dailėtyrininkė, kuratorė, teoretikė Bojana Pejič, kuravusi vieną iš žymiausių lyties tematikai apmąstyti skirtų tarptautinių parodų „Lyties kontrolė. Moteriškumas ir vyriškumas Rytų Europos mene“ (angl. „Gender Check. Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe“). Svarbų vaidmenį šiomis temomis besidominčios kuratorės interesų lauke vaidina socializmo laikotarpis bei Rytų Europos specifika. B. Pejič paskaita „Lyties kontrolė. Moters alegorija kaip maskaradas“ ne tik pristatys „Lyties kontrolės“ parodoje atspindėtą problematiką, tačiau ir tiesiogiai siesis su Nacionalinėje dailės galerijoje rodomos parodos „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ temomis bei kontekstu.
 
Po paskaitos vyks parodos „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ tematiką apibendrinanti diskusija, kurioje dalyvaus parodos kuratorės, dailėtyrininkės L. Kreivytė ir E. Lubytė bei filmų programos sudarytoja kino kritikė Ž. Pipinytė.
 
Šiame renginyje parodos „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ lankytojai turės puikią progą nuodugniau įsigilinti į joje atsiskleidusį idėjų tinklą, šįkart aptariamą ne tik lietuviškame, bet ir tarptautiniame kontekste.
 
Bojana Pejič baigė dailės istorijos studijas Belgrado universiteto Filosofijos fakultete, šiuo metu gyvena ir dirba Berlyne. 1977-1991 m., būdama Belgrado universiteto studentų kultūros centro kuratore, rengė Jugoslavijos menininkų bei tarptautines parodas. 1984–1991 m. dirbo meno žurnalo „Moment“ redaktore. Svarbesnės B. Pejič kuruotos parodos ir renginiai: tarptautinis simpoziumas „Kūnas komunizmo eroje“, Berlynas, 1995; tarptautinė paroda „Po sienos. Menas ir kultūra pokomunistinėje Europoje“, Stokholmo modernaus meno muziejus, 1999, Ludwigo muziejus Budapešte, 2000, ir Hamburger Bahnhof muziejus Berlyne, 2000-2001; Aspektai/Pozicijos“, MUMOK (Vienos modernaus meno muziejus), 1999; tarptautinė paroda „Lyties kontrolė. Moteriškumas ir vyriškumas Rytų Europos mene”, MUMOK, 2009, „Zachęta“ Nacionalinė dailės galerija, Varšuva, 2010.
 
Įėjimas į reginį nemokamas
 
Įėjimas į ekspoziciją su galerijos bilietu
 
Daugiau informacijos: tel. (8 5) 212 29 97, NDG Informacijos centras, www.ndg.lt
 
Nuotraukoje: Dailėtyrininkė, kuratorė ir teoretikė B. Pejič

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra