Nacionalinėje dailės galerijoje – filmai apie filmus

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) vyks pirmoji tarptautinę parodą „Milijonas ir viena diena" lydinti filmų peržiūra, kurios tema – „Filmai apie filmus“.
 
Žiūrovams pristatomi režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ bei režisierių Sandros Schäfer ir Elfes Brandenburger„Žengiant po vaivorykšte“ (angl. Passing the Rainbow).

Nuo spalio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojama tarptautinė kino ir videomeno paroda „Milijonas ir viena diena“ į judančių vaizdų mediją žvelgia pasaulio vaizdinių kūrimo aspektu. Parodą lydinčioje pirmojoje filmų peržiūroje pristatomi du filmai, atskleidžiantys, kokias viltis suteikė ir kokias vizijas įkūnijo ši medija nuo Vakarų pasaulio nutolusiose vietose gyvenantiems žmonėms.

17.30 val. –
„Vulkanovka. Po didžiojo kino“. Režisierė Giedrė Beinoriūtė (LT). 49 min., 2005.
Filmas sukurtas Ukrainos stepėse, Vulkanovkos kaime, kur režisieriaus Šarūno Barto kūrybinė grupė (viena iš jos narių buvo režisierė G. Beinoriūtė) filmavo „Septynis nematomus žmones“. Giedrė Beinoriūtė su operatoriumi Audriumi Kemežiu vėliau grįžo į Vulkanovką ir sukūrė savo filmą. Į filmo kūrimą buvo įtraukti vienaip ar kitaip su anksčiau nufilmuota Šarūno Barto juosta susiję kaimo gyventojai. Filme „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ jautriai atskleidžiama skurdi mažo, sovietinės istorijos atspaudu pažymėto kaimo kasdienybė, ryškiai kontrastuojanti su „didžiojo kino“ pasauliu.

18.45 val.
„Žengiant po vaivorykšte“ (angl. Passing the Rainbow). Režisierės: Sandra Schäfer, Elfe Brandenburger (DE). 71 min., 2007.

„Osama"
(2003, rež. Siddiqas Barmakas) – pirmasis po Talibano žlugimo Afganistane sukurtas vaidybinis filmas, rekonstruojantis tūkstantinės moterų minios demonstraciją prieš režimą. Jis tapo filmo „Žengiant po vaivorykšte“ išeities tašku. Sandra Schäfer dalyvavo šios įspūdingos demonstracijos kinematografinėje rekonstrukcijoje. Naujame filme į „Osamoje“ vaidinusių moterų gyvenimą ir jų padėtį Afganistane žvelgiama pasitelkiant kitas kinematografines priemones. Kuriant filmą, aktyviai dalyvavo pačios herojės. Politinio aktyvizmo paskatų inspiruotame filme nestokojama ir žaismingumo, dokumentika jame papildoma savita vizualia raiška ir eksperimentiška kino kalba.
Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Įėjimas į renginį nemokamas

Bernardinai.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra