Nacionalinėje dailės galerijoje – dienraščio „Draugas“ (JAV) šimtmečio jubiliejaus vakaras ir knygos apie leidinį sutiktuvės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos dailės muziejus 2009 m. liepos 9 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) rengia išeivijos dienraščio „Draugas“ šimtmečio jubiliejaus vakarą, kuriame bus pristatyta knyga „Draugui“ – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ, „Draugo“ fondo tarybos pirmininkė ir leidinio tarybos direktorė, knygos sudarytoja Marija Bareikaitė-Remienė, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, istorikas dr. prof. Juozas Skirius, knygos redaktorė Audronė Viktorija Škiudaitė, aktorė Jūratė Vilūnaitė, folkloro ansamblis „Ūla“ (vadovė Janina Bukantaitė).
Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių Čikagoje jau šimtas metų leidžiamas dienraštis „Draugas“ – seniausias be pertraukos einantis periodinis leidinys ne tik už Lietuvos ribų, bet ir pačioje Lietuvoje. „Draugas“, pradėtas leisti savaitraščiu ir po kelerių metų tapęs dienraščiu ir toks išlikęs iki šiol, yra neišsemiamas Lietuvos istorijos šaltinis, todėl 100-mečio proga Lietuvoje išleista daugiau kaip 500 psl. knyga „Draugui“ – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“ tėra tik įvadas į šio žinių šaltinio tyrinėjimus. Knygoje pateikiama laikraščio leidimo istorija, prisimenami žmonės, kurie jį leido, rašė, redagavo, rinko aukas.
Ši knyga – tai straipsnių rinkinys, kurį sudarė jau daugiau kaip tris dešimtmečius laikraščiui be atlyginimo dirbanti, per tą laiką ėjusi įvairias pareigas, šiandien Draugo fondo direktorių tarybos pirmininkė Marija Remienė; straipsnių autoriai – žurnalistai, bendradarbiai, mokslininkai, redaktoriai, skaitytojai.
 
„Draugą“ leido idealistai, todėl jis išgyveno 100 metų. Aplink „Draugą“ būrėsi katalikai inteligentai, todėl redakcija visada buvo ne tik Čikagos, bet visos Amerikos ir dar plačiau lietuvybės centras. Bėgo dešimtmečiai, keitėsi žmonės – redaktoriai, bendradarbiai ir skaitytojai, bet laikraštis „Draugas" liko tikėjimo ir lietuvybės tvirtovė“, – sako knygos sudarytoja Marija Bareikaitė Remienė.
 
„Draugas“, pradėtas leisti kaip katalikiškas laikraštis, redaguotas kunigų ir daugelį dešimtmečių globotas Marijonų vienuolijos, konkuravęs su kitų krypčių laikraščiais – ypač su vadinamųjų „cicilikų“ – socialistų ir toje sunkioje kovoje ne tik išlikęs, bet ir konkurentus pergyvenęs, šiandien tapo visų lietuvių laikraščiu.
 
Išsamesnę informaciją apie pristatomą leidinį teikia knygos sudarytoja Marija Bareikaitė Remienė (tel. 8 676 37955) ir redaktorė Audronė Viktorija Škiudaitė(tel. 8 685 71957).

Informaciją apie dienraštį rasite „Draugo“ (JAV) svetainėje www.draugas.org

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra