Nacionalinė gynybos diena paįvairino gimnazijos kasdienybę

Autorius: Data: 2012-03-20 , 15:50 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. kovo 20 d., Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovo apygardos 8-osios rinktinės Vilniaus regiono karo prievolės ir atrankos skyriaus kariai kartu su Pilietinio gynybos centro prie Krašto apsaugos ministerijos (PGC) atstovu surengė Nacionalinės gynybos dieną (NGD) Vytauto Didžiojo gimnazijoje Vilniuje. Tai vienas iš pirmųjų 2012 m. tokio pobūdžio renginių Vilniaus apskrityje.

Nacionalinės gynybos diena – galimybė vyresnių klasių moksleiviams susipažinti su krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomene. Tai ir patriotinio, pilietinio ir tautinio ugdymo dalis.

Vytauto Didžiojo gimnazijoje kariai pravedė penkias pamokas, kuriose dalyvavo 150 vyresniųjų klasių moksleivių. Kariai gimnazistams papasakojo apie Lietuvos karybos istoriją, šalies kariuomenę, supažindino su karine ekipuote, vedė karinės rikiuotės ir fizinio lavinimo pamokas, papasakojo apie įsidarbinimo galimybes, tarptautines misijas. Moksleiviai taip pat turėjo galimybių apžiūrėti ginklus, pajausti kuprinės ir šalmo svorį, dalyvauti keliose kariškose estafetėse, kur ypač svarbus komandinis darbas.

„Džiaugiamės, kad kariai veda tokias pamokas ir suteikia tokių žinių, kokių negali suteikti mūsų mokytojai. Visada malonu matyti tokius šaunius karius, tikimės, kad ateityje nenutrūks mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene ir galėsime toliau kartu ugdyti jaunuolių patriotinius jausmus ir pilietinę savimonę“, – sakė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Danutė Puchovičienė.

Nacionalinės gynybos dienos renginį koordinavo Tiksliųjų, gamtos mokslų ir technologinio skyriaus vedėja Aušra Rakauskienė. „Su kariuomene gimnazija bendradarbiauja jau 3-4 metus ir tai jau tapo tradicija. O tradicijas reikia būtinai išlaikyti ir tęsti“, – sakė A. Rakauskienė.

„Mokiniai buvo labai smalsūs ir ypač domėjosi Specialiųjų operacijų pajėgų karių tarnyba. Taip pat malonu matytyti gimnazijos pedagogų pastangas puoselėjant pilietines vertybes“, – KASP Didžiosios kovos apygardos 8 rinktinės štabo karo prievolės ir komplektavimo skyriaus karininkas kapitonas Marius Bagdonas.

Artimiausiomis savaitėmis nacionalines gynybos dienas ketinama surengti ir kituose Vilniaus apskrities miestuose ir rajonuose.

G. Kazlauskienės (KASP) informacija ir nuotraukos

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra