Mylime tūkstantmetę Lietuvą ir skatiname tarptautinę toleranciją!

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 9 dieną pradėjome kitą jaunimo neformalaus ugdymo projekto „Pažink tūkstantmetę Lietuvą!“ etapą. Jis vadinasi „Vilniaus bažnyčios“. Kadangi Vilniaus Senamiesčio vidurinė mokykla daugiatautė, kilo mintis Lietuvos tūkstantmečio idėją susieti su meilės tūkstantmetei Lietuvai, pagarbos kitoms tautoms poreikiu bei krikščionybe, nes Lietuva – visų joje gyvenančių tautų šalis.
 
Todėl moksleivius supažindinome su Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios (toliau – Bernardinų bažnyčios) istorija, tuo pat metu priminėme, kad bažnyčia vadovaujasi Šv. Raštu. Jame skatinama meilė ir pagarba Dievui ir, pasak kun. Ričardo Doveikos, aukščiausiai dieviškosios kūrybos viršūnei – žmogui.
 
Prisiminėme lenkų tautą, kuri nuolat patiria provokatorių keliamų nemalonumų: Vilniaus Rasų kapinėse išniekintas prieštaringai Lietuvoje vertinamo Lenkijos Prezidento Juzefo Pilsudskio kapas, kurstomi įvairūs skandalai, kurie ne tik kompromituoja Lietuvą, bet komplikuoja lietuvių ir lenkų santykius. Lenkijos lietuviai kartais atsiduria irgi ne pačioje geriausioje padėtyje, tačiau negalima įrodinėti savo argumentus, remiantis brutalumu.
 
Šį kartą buvo išniekintas Lenkijos Respublikos ambasados pastatas Šv. Jono g. Vilniuje. Ant jo sienos buvo užrašyti ne tik įžeidžiantys reikalavimai lenkams palikti Lietuvą, bet ir nupieštas apverstas raudonas kryžius. Tai nesuderinamas su krikščionybe satanizmo simbolis. Lietuvai buvo padaryta didelė politinė žala.
 
Nutarėme iš raudonų ir baltų, Lenkijos vėliavą simbolizuojančių spalvų, gėlių sukomponuotos puokštės įteikimu šios šalies ambasadai, parodyti savo krikščionišką solidarumą su lenkų tauta, išreikšti tylų protestą prieš necivilizuotą elgesį, kai dalis žmonių savo poziciją vienu ar kitu klausimu grindžia ne derybomis, taikia kova, bet fiziniu ar psichologiniu smurtu.
 
Moksleiviams paaiškinome, kad po tūkstantmetės Lietuvos dangumi turi užtekti vietos visiems joje gyvenantiems žmonėms, kad turime draugauti ir bendradarbiauti kurdami bendrą Tėvynės–Lietuvos ateitį.
 
Lenkijos Respublikos diplomatinio korpuso atstovai, tarp jų Ewa Figel ir kt., palankiai sutiko šią iniciatyvą, pritarė, kad XXI a. Europoje negali būti vietos smurtui bei netolerancijai. Kita vertus, buvo išaiškinta, kad toks pavienių chuliganų elgesys kompromituoja Lietuvą pasaulyje, nes tokio pobūdžio žinios sklinda žaibiškai. Pareiškėme apie savo, kaip padorios visuomenės dalies daugumos, atsiribojimą nuo šio vandalizmo akto patikindami, jog taip elgiasi pavienės žmonių grupės, organizacijos, kad tai nėra lietuvių tautos bruožas. Taip iš vienos pusės apgynėme Lietuvos vardą, iš kitos – pareiškėme, kad netoleruojame smurtu grįstų santykių, norime taikiai ir laimingai gyventi su visomis tautomis.
 
Po apsilankymo Lenkijos Respublikos ambasadoje, aplankėme Bernardinų bažnyčią. Bažnyčios ekskursijų vadovė Sandra supažindino su šios unikalios šventovės istorija, parodė įprastam lankytojui nematomus dalykus: nuostabius kiemelius, bažnyčios bokštą, požemius, brolių pranciškonų maldos vietas, unikalias freskas, vitražus, bažnyčios palėpę, vargonus. Šalia Šv. Pranciškaus skulptūros vaikai Dievui slapta išreiškė savo svajonę, vėliau uždegė žvakelę…
 
Šiame projekto etape dalyvavo ne tik mūsų mokyklos moksleiviai, bet ir visuomenės atstovai. Tarp jų Pirmojo Lietuvos Valstybės Vadovo Vytauto Landsbergio dukra muzikologė Jūratė Landsbergytė, kuri labai teigiamai įvertino tiek vizito į Lenkijos Respublikos ambasadą, tiek – į Bernardinų bažnyčią, faktą, nes būtina ugdyti jaunimo pilietiškumą bei dvasingumą, vykdyti švietimo programas tarptautinės tolerancijos tema.
 
Nuotraukose:
 
1. Protesto prieš vandalizmą transformacija: vietoj akmenų ir pagalių rankose gėlės!
2. Moksleiviai žavėjosi Bernardinų bažnyčia

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com