Mylėsiu žmones ir juos džiuginsiu Viešpaties meile

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Balandžio 22 d. kun. Romualdas Šalčiūnas šventė kunigystės 50 metų jubiliejų. Ši diena sutapo su jo 82-uoju gimtadieniu. Iškilmingas padėkos šv. Mišias Vievio bažnyčioje aukojo JE Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis, jubiliatas kun. R.Šalčiūnas ir vyskupijos generalvikaras kun. Algis Jurevičius.

Šv. Mišių pradžioje prašant jubiliatui Dievo palaimos buvo giedamas Šventosios Dvasios himnas. JE vyskupas jam ant galvos uždėjo vainiką – ištikimybės Dievui simbolį, įteikė lazdą.
„Dieve, per tiek metų mane apdovanojai gailestingumu, leisk paaukoti švenčiausią Auką, kad išlikčiau Tau ištikimas“,- meldėsi kun. R.Šalčiūnas.
Pamokslą sakęs JE vyskupas daug gražių žodžių skyrė jubiliatui, paminėdamas pagrindinius jo gyvenimo ir kunigystės akcentus. Jis mūsų mintis nukėlė į 1957 m. balandžio 17 d., kai Kauno arkikatedroje teikiant kunigystės sakramentą vyskupui Julijonui Steponavičiui R.Šalčiūnas turėjo atsakyti į tą patį klausimą kaip apaštalas Petras Kristui: „Ar myli mane?“ – „Taip, Viešpatie, myliu,“ – atsakė ir atsakys kunigas Romualdas.
Buvęs Plechavičiaus rinktinės savanoris, tarnavęs sovietinėje kariuomenėje jis pasirinko kunigystės kelią. Neapsiriko, nes pasiryžo tarnauti gailestingiausiam, stipriausiam – Kristui. Tarnauti Jam – ir džiaugsmas, ir garbė. Kur kun. Romualdas bebūtų buvęs, su kuo bebūtų susitikęs, nešė šviesą, nešė vilties žibintą, kad galėtų priminti, jog yra išgelbėjimas, jog Viešpats mus myli. Jis ne vieną paskatino ieškoti ir atrasti Dievą. Meldžiame jubiliatui sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos“,– baigė pamokslą JE vyskupas.
Šv. Mišių pabaigoje vyskupas kun. R.Šalčiūnui padovanojo popiežiaus Benedikto XVI rožinį, taip pat įteikė dovanų nuo vyskupijos.
Jubiliatą sveikino vietinės rinktinės karių savanorių Vilniaus apygardos vadas Vytautas Jocys – kun. R.Šalčiūną apdovanojo kaip 1944 m. Lietuvos vietinės rinktinės karį savanorį, vietinės rinktinės Vilniaus apygardos kapelioną. Sveikinimą atsiuntė krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, linkėjimus iš Briuselio perdavė Lietuvos atstovas prie NATO Linas Linkevičius, kurį kadaise slapta kun. Romualdas pakrikštijo. Sveikino klasės draugai savanoriai, Lietuvos Sąjūdis, Sausio 13-osios brolija, Vievio choras, parapijos jaunimas, Vievio neįgaliųjų draugija, Vievio gimnazijos ir Semeliškių bendruomenės atstovai, buvę ir esami parapijiečiai, pavieniai ir šeimos. Didelė eilė nusidriekė su gėlėmis, visų neįmanoma išvardyti.
Bene iškilmingiausiai jubiliatą pasveikino Vilniaus karininkų ramovės choras „Aidas“, giedojęs šv. Mišiose. Choro vadovas Tadas Šumskas visą bažnyčią pakvietė dainuoti „Ąžuolai žaliuos“. Buvo atliktas ir „plechavičiukų“ himnas. Paskutinis akcentas –„Ilgiausių metų“.
Nuostabi buvo šventė, iškilminga. Ačiū JE vyskupui J.Matulaičiui už dėmesį mūsų mylimam kunigui ir visai tikinčiųjų bendruomenei, dalyvavusiai Padėkos šv. Mišiose.
Už puikią šventę esame dėkingi Vievio parapijos klebonui kun. Alfonsui Kelmeliui. Atlikęs didžiulį organizacinį darbą, iškilmių metu jis buvo kuklus. Ačiū jam už pagarbą labai nejaunam žmogui – kunigui.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra