Mykolo Kleopo Oginskio metai Seime bus paminėti Rietavo muziejaus parengta paroda

Autorius: Data: 2015-05-04 , 15:26 Spausdinti

Gegužės 5 d., antradienį, 14 val. Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“, skirta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms. Parodą, kurią rėmė Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa, parengė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Parodą pristatys Seimo narys Jurgis Razma.

Rietavo muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas tikisi, kad „M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. antrosios pusės istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, kartu ir Lietuvos, vardas. Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų susivokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų“.

Pasak parodos rengėjų, M. K. Oginskio (1765–1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Sunkiausiais istorijos laikotarpiais juos primindavo nemirtingojo polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ melodija. 

2015-uosius Seimas yra paskelbęs M. K. Oginskio metais. M. K. Oginskio 250-osios gimimo metinės taip pat yra įtrauktos į UNESCO minimų sukakčių kalendorių.

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius 

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra