Mykolo Giedraičio šeimos knygų kolekcija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Maloniai kviečiame į Mykolo ir Rosemary Giedraičių dovanotų knygų parodos „Mykolo Giedraičio šeimos knygų kolekcija“ Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje atidarymą.
 
Lauksime Jūsų 2009 m. rugsėjo 16 d. (trečiadienį) 14 val. Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje (Žygimantų g. 1/8, Vilnius).
 
Paroda veiks rugsėjo 16-24 d. Periodikos skaitykloje (II a. 20 kab.)
 
Paroda išdėstyta Periodikos skaitykloje, II a., 20 kab.
 
Giedraičių šeimos įnašas į pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kultūrą – tiek materialinę, tiek dvasinę – yra išskirtinai svarus. Turint omenyje, kad tokios pačios, įvairiašakės ir intensyvios mecenatystės pavyzdžių ir pasauliniame dabarties kontekste nėra daug, šios senosios kunigaikščių Giedraičių giminės atstovų šeimos mecenatinė veikla daugeliu požiūriu yra unikali.
 
Mykolas Giedraitis (Michal Giedroyc) – kilęs iš kunigaikščių Giedraičių giminės. Žinomas Oksfordo istorikas. Tyrinėja LDK istoriją. Po Sibiro tremties evakuavosi į Iraną, vėliau emigravo į Angliją.
 
Rėmė istorinių paminklų restauravimą ir archeologinius tyrinėjimus Giedraičių tėvonijoje, vyskupo Merkelio Giedraičio ir Mikalojaus Daukšos paminklo Varniuose statybą.
 
Už nuopelnus Lietuvai apdovanotas DLK Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu.
 
M. Giedraitis perdavė Lietuvos mokslų akademijos bibliotekai asmeninę knygų kolekciją – daugiau nei 1 000 leidinių (500 knygų anglų, 400 – lenkų, po 50 – lietuvių, lenkų ir kitomis kalbomis). Dauguma knygų su autografais bei dovanojimo įrašais. Dovanotos kolekcijos leidiniai paženklinti asmeniniu ekslibrisu.

Nuotraukose:

1. Oksfordo istorikas M. Giedraitis
2. Asmeninis ekslibrisas – knygos ženklas, žymintis jos savininką

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra