Muziejus vilioja turistus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Martyno Jankaus muziejus ir toliau išlieka labiausiai turistus dominančia savivaldybės vieta. Vasarą lankytojų dar pagausėja.

Muziejaus direktorė Sigutė Kulikauskienė sako, kad nuo metų pradžios muziejų jau aplankė 1 232 lankytojai, pernai per tokį pat lanką į Bitėnus buvo atvykę 1 147. Pagrindinio lankytojų antplūdžio laukiama vasarą. Jau dabar apie savo atvykimą iš anksto yra pranešę nemažai grupių. Muziejus bendradarbiauja su keliomis Lietuvos turizmo firmomis, kurios užsieniečiams organizuodamos keliones po Lietuvą į jas įtraukia ir Bitėnus.
Kaip visada muziejų lankys daug moksleivių, šiemet jų laukia kelios naujovės. Apie Martyną Jankų, jo veiklą ir Pagėgių kraštą bus pasakojama jauniesiems lankytojams pagal amžiaus grupes. S. Kulikauskienė sako pastebėjusi, kaip skirtingai pasakojimo klausosi gimnazistas ar pradinukas. Atsižvelgiant į lankytojų amžių, parengti trys pasakojimai. Kita naujovė – viktorina. Po ekskursijos po muziejų jaunimas bus paprašytas atsakyti į kelis klausimus apie tai, ką jie sužinojo. Geriausiai atsakiusiems bus leista senąja spausdinimo mašina atsispausdinti raštą apie jų apsilankymą muziejuje.
Į muziejų atvyksta ir pedagogų, studentų, įvairių įstaigų darbuotojų grupių. Netrūksta ir pavienių lankytojų, kurie keliauja po lankytinas vietas pagal pačių sudarytus maršrutus.
Anot S. Kulikauskienės, visi jie laukiami muziejuje, jiems mielai aprodomas muziejus, vienintelė Mažosios Lietuvos paveikslų galerija po atviru dangumi. Neretai pačiai S. Kulikauskienei ir muziejaus darbuotojui Vidui Leškevičiui tenka pasilikti po darbo valandų ir lydėti turistus. Pavieniams turistams siūloma nepraleisti progos ir apsilankyti Bitėnų kapinaitėse, apžiūrėti unikalią baltųjų gandrų koloniją ir Rambyno kalną.
Vis gražėja muziejaus aplinka. Gražiais gėlynais virto krūvos akmenų, kuriuos surinko talkininkai, ruošiant vietą paveikslų galerijai. Pasodinta kardelių, kuriuos labai mėgo pats M. Jankus.
Muziejus šią vasarą žada organizuoti nemažai renginių. Neseniai vyko koncertas Tarptautinei muziejaus dienai ir Lietuvos tūkstantmečiui, koncertų bus ir daugiau, žadama organizuoti poezijos vakarus, organizuoti kitų renginių.

Šilutės ir Pagėgių krašto laikraštis „Pamarys“

www.litera.lt

Nuotraukose:
1. Martyno Jankaus muziejus – Mažosios Lietuvos pasididžiavimas
2. Muziejaus direktorė S. Kulikauskienė sako, kad nuo metų pradžios muziejų jau aplankė 1 232 lankytojai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra