Muziejus papildytas panevėžiečių dovanomis

Autorius: Data: 2012-01-19 , 10:01 Spausdinti

Zina PAŠKEVIČIENĖ

Panevėžio kraštotyros muziejui kraštiečiai perdavė kolekciją. Ypač vertingos užsienyje išleistos Lietuvos istorijos knygos.

Per dvidešimt metų muziejaus fondai papildyti ne viena išeivijoje gyvenančių panevėžiečių dovanota kolekcija – daugiausiai tai meno kūriniai, knygos, medžio šakų kompozicijos, apie šimtą suvenyrų iš Rytų Azijos šalių.

„Man ir daugeliui žmonių mieliausia ir įdomiausia yra gydytojo Rimvydo Sidrio padovanota Rytų meno kolekcija. Tai labai trapūs, labai egzotiški ir labai daug darbo reikalaujantys kūriniai“, – sakė Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Pačią naujausią kolekciją – knygų, paveikslų, žodynų, atlasų – padovanojo daug metų Amerikoje gyvenęs panevėžietis, buvęs inžinierius Kostas Zalagėnas.

„Tiktai pačios vertingiausios knygos, tokios kaip V. Daugirdaitės-Sruogienės „Lietuvos istorija“ ar A. Merkelio knyga apie A. Smetoną eis į fondus ir bus naudojamos kaip eksponatai. Aišku, bus į parodas dedamos, moksliniams darbams, studentams“, – teigė Panevėžio kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Sandra Libikienė.

Kitos knygos bus perkeltos į čia esančią biblioteką. Muziejaus vadovai sakė, kad jau keletą metų derasi dėl žymaus skulptoriaus panevėžiečio Juozo Zikaro ir jo sūnaus kolekcijos susigrąžinimo iš Amerikos.

Seimui šiuos metus paskelbus Muziejų metais, stengiamasi atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į svarbią muziejų misiją saugoti kultūros ir istorijos vertybes, šviesti visuomenę.

LTV „Panorama“

V. Radžiūno nuotr.

www.lrt.lt

Panevėžio kraštotyros muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra