Muziejus neužsidarė ir per pūgas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nors žiemą mažiau kas keliauja, į Martyno Jankaus muziejų Bitėnuose ir žiemą užsuka lankytojų.

Muziejaus darbuotojas Vidas Leškevičius buvo apstulbęs, kai vieną penktadienį, smarkiai pustant, į muziejaus duris pasibeldė Joniškio r. socialinių darbuotojų grupė. Žmonės išvyką planavo iš anksto, tad nors orai ir pabjuro, kelionės neatsisakė. Joniškėnai per pusnis atsikasę iki muziejaus, šiltoje ir jaukioje aplinkoje kelias valandas klausėsi apie Pagėgių krašto istoriją, M. Jankaus gyvenimą ir veiklą. Per tą laiką V. Leškevičius pasirūpino, kad svečiai iki Lumpėnų galėtų nuvažiuoti jau nuvalytu keliu. Per du šių metų mėnesius muziejų aplankė 25 grupės ir daug pavienių lankytojų. Pasak V. Leškevičiaus, jų buvo daugiau negu per tokį pat 2008 m. laikotarpį.
Įrašą Amžinojoje Rambyno kalno knygoje vasario pradžioje paliko Žiežmarių kunigaikščio Skirgailos šaulių būrio nariai, kurie pažymėjo esą laimingi aplankę tokį šviesų ir brangų šalies kampelį. Daug šiltų ir malonių žodžių yra ir muziejaus Svečių knygoje. Muziejaus lankytojams pristatoma atnaujinta muziejaus ekspozicija apie M. Jankaus gyvenimą ir jo visuomeninę veiklą. Dauguma nuotraukų pristatyta pernai, minint M. Jankaus 150 gimimo metines surengtoje parodoje „M. Jankus – vardan vieningos Lietuvos“. Nemažai apsilankančių muziejuje sužino ir apie Vilkyškiuose gyvenusį vokiečių rašytoją Johaną Bobrovskį, pamato senąją spaustuvės įrangą, M. Jankaus spaustuvėje leistus leidinius.
Muziejaus darbuotojams tenka atlikti ir paprastus ūkinius darbus. Irsta senoji muziejaus krosnis. Aplinkui ją susidarė plyšių, per kuriuos kūrenant į vidų smelkiasi dūmai. Savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius apsilankęs muziejuje kategoriškai pasisakė prieš, kad apie krosnį būtų uždėta kartoninė plokštė, o tarpai užtepti kalkėmis. Kaip tai atrodytų lankytojams? Direktorius pažadėjo rasti lėšų krosniai perstatyti, išlaikant jos autentiškumą.
Muziejus neturi kur laikyti savaeigės žoliapjovės, todėl ją tenka vežti pas netoliese gyvenančius žmones. V. Bendaravičius sakė, kad ši žoliapjovė bus atiduota Lumpėnų seniūnijai, o muziejaus teritoriją šienaus nauju neseniai nupirktu traktoriumi „Bobcat“. Muziejui dar duos ir mažesnę žoliapjovę bei parūpins iš Darbo biržos sezoninių darbininkų.
V. Leškevičius paprašė, kad darbuotojai būtų skiriami ilgesniam laikui. Direktorius patarė daugiau dėmesio skirti eksponatams muziejaus kieme. Virš senosios raidžių rinkimo mašinos vertėtų suręsti dailią stoginę. Patartina dažniau lakuoti ir kitomis medžiagomis padengti paveikslus Mažosios Lietuvos galerijoje po atviru dangumi.

Šilutės ir Pagėgių krašto laikraštis „Pamarys“

www.litera.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra