Muziejus laikraštyje

Autorius: Data: 2011-07-01 , 10:21 Spausdinti

Austra ZAPOLSKIENĖ, Trakai

Trakų istorijos muziejus ir leidykla „Voruta“ jau ketvirti metai sėkmingai įgyvendina projektą „Muziejus laikraštyje“.

Pasak muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, 2008 metais, kai muziejus minėjo garbingą 60-mečio jubiliejų, buvo nutarta pateikti visuomenei naują muziejinių vertybių eksponavimo būdą. Kiekvieną penktadienį buvusio Domininkonų vienuolyno koplyčioje, Sakralinio meno ekspozicijoje, specialiai įrengtoje vitrinoje pristatyti naujus, įdomiausius unikalius eksponatus, saugomus muziejaus rinkiniuose. Iki tol jie retai patekdavo į temines parodas, ekspozicijas. Kad apie rengiamas parodas sužinotų ne tik muziejaus lankytojai, bet ir į Trakus atvykę turistai, nuspręsta į pagalbą pasitelkti leidinius „Voruta“ bei „Trakų žemė“.

2008 metų pradžioje Trakų istorijos muziejus ir Juozo Vercinkevičiaus leidykla „Voruta“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Muziejininkai įsipareigojo atrinkti eksponatus, atspindinčius Lietuvos ir Trakų istoriją, pateikti leidyklai trumpus jų aprašymus, iliustracijas, o laikraščiai „Voruta“, „Trakų žemė“ juos išspausdina ir pateikia skaitytojams.

Per dvejus metus (2008-2009) Trakų istorijos muziejaus darbuotojai parengė 104 straipsnius ir eksponavo 470 muziejinių vertybių iš muziejaus fondų. Visi straipsniai su iliustracijomis buvo išspausdinti.

Projektas „Muziejus laikraštyje“ sėkmingai tęsiamas toliau. Kad kruopštus direktoriaus V. Poviliūno ir kitų muziejininkų darbai neišnyktų be pėdsakų (parodos atidaromos ir vėl uždaromos), išleistas straipsnių rinkinys „Muziejus laikraštyje“. Leidinį sudarė TIM direktorius V. Poviliūnas ir vyriausioji fondų saugotoja Irena Senulienė. Spausdino UAB „Mardosų spaustuvė“ (Vilnius 2011 m. 111 psl.).

Projektą pradeda Trakų istorijos muziejaus archeologijos rinkinyje saugomos dvi unikalios akmeninės galvos, neturinčios analogų Lietuvos archeologinėje medžiagoje. Simboliška tai, kad jos rastos Galvės ežere, apie kurį sklinda legendos. Atseit Galvė rudenį neužšąla, o pavasarį neatitirpsta tol, kol nesulaukia aukos – žmogaus galvos. Galbūt akmenyse iškaltos galvos buvo metamos į ežero gelmes norint išsaugoti žmones? O gal taip vaizduotas Vandenų valdovas, saugantis ežerų gyvūniją. Tikslaus atsakymo nėra, bet galima pasidžiaugti, kad minėti eksponatai sukėlė didelį lankytojų susidomėjimą. Net po kelių mėnesių į koplyčią užsukę lankytojai teiravosi, kur galėtų pamatyti ežere rastas akmenines galvas.

Savaitinėse parodose lankytojai taip pat gėrėjosi 1752 metais nulietu varpu, pirmosiomis 1845 metais Lietuvoje darytomis nuotraukomis, monetose iškaltais Vytauto Didžiojo atvaizdais, 1937 metų krepšinio čempionato, kai mūsų krepšininkai pirmą kartą tapo Europos čempionais, prizu, Trakų miesto panoraminiu vaizdu, nutapytu J. Kamarausko 1895 m.

Jeigu Jūs domitės Lietuvos ir Trakų istorija, tačiau nematėte Sakralinio meno ekspozicijoje demonstruotų itin retų eksponatų, galite įsigyti naują, ką tik išleistą eksponatų rinkinį „Muziejus laikraštyje“.

Voruta. – 2011, liep. 23, nr. 14 (728), p. 8.

Trakų istorijos muziejus , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra