Muziejuje vyko susitikimas su projekto partneriais

Autorius: Data: 2014-09-12 , 09:31 Spausdinti

Rugsėjo 4 – 7 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko trečiasis tarptautinis Grundtvig programos mokymosi partnerysčių projekto „Pagalvok prieš išgerdamas: žinok apie poveikį, tradicijas, kultūras“ susitikimas.

Rugsėjo 5 d. vykusioje tarptautinėje konferencijoje muziejaus darbuotojai, svečiai bei projekto partneriai iš Italijos, Švedijos, Rumunijos ir Turkijos pristatė medžiagą apie alkoholio tradicijas ir dabartį, keliamą žalą įvairiose kultūrose, diskutavo. Konferencija buvo suskirstyta į dvi sekcijas. Pirmojoje dalyje lietuvių akademikai pasakojo apie midaus istoriją, lietuvių tradicinėse dainose minimą alkoholio vartojimą, Kauno alaus pramonę, tamsiąją alkoholio vartojimo pusę bei alkoholio kontrolės politikos istorinę raidą Lietuvoje. Antrojoje dalyje dalyviai klausėsi užsienio partnerių pristatymų apie alkoholį ir moteris, musulmonų požiūrį į alkoholį ir paauglių alkoholio vartojimo mažinimą. Konferenciją vainikavo trumpi filmukai, kuriuose kiekvienos šalies interviu respondentai atsakinėjo į klausimus apie alkoholio vartojimą. Konferencijos medžiaga bus įkelta į projekto svetainę www.thinkbeforedrink.com.

Projekto partnerių vizito metu, Lietuvos liaudies buities muziejus organizavo kultūrinę – pažintinę išvyką, aplankant kelis kultūrinio turizmo objektus, susijusius su alkoholio gamybos paveldu. Stakliškėse partneriai buvo supažindinti su midaus ir midaus gėrimų gamybos technologija, o „Stumbro“ muziejuje – su spirito gamybos istorija. Taip pat partneriai aplankė Birštone esančius natūralaus mineralinio vandens šaltinius.

Darbiniame susitikime buvo aptarti tolimesni su projektu susiję uždaviniai. Kalbėta apie kito susitikimo, kuris vyks Turkijoje, darbus.

2013 m. Lietuvos liaudies buities muziejus kartu su partneriais Švedijoje, Italijoje, Turkijoje ir Rumunijoje parengė ir laimėjo Grundtvig programos mokymosi partnerysčių projektą „Pagalvok prieš išgerdamas: žinok apie poveikį, tradicijas, kultūras“. (Think before drink: be aware of effects, traditions & cultures.). Grundtvig programa skirta suaugusiųjų švietimui ir tęstiniam mokymuisi. Programos tikslas – gerinti suaugusiųjų švietimo kokybę bei prieinamumą, remiant tarptautinį suaugusiųjų švietimo institucijų bendradarbiavimą bei mobilumą. Projektas truks iki 2015 m. birželio mėn.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kultūra Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra