Muziejuje – dvi šv. Velykoms skirtos parodos

Autorius: Data: 2016-03-16 , 12:50 Spausdinti

Muziejuje – dvi šv. Velykoms skirtos parodos

Kovo 17 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaromos dvi šv. Velykoms skirtos parodos. Viena iš jų – tautodailininkės Laimos Dzigaitės žolynų grafikos darbų paroda „Laikinumas ir amžinybė“. Gimusi ir užaugusi Ukmergėje, šiuo metu menininkė ten gyvena ir kuria. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką moteris išbandė įvairias dailės technikas, tačiau bene du dešimtmečius ji – „žolynų grafikos“ kūrėja. Iš pradžių pastelėmis arba akriliniais dažais dailininkė paruošia spalvinį būsimo paveikslo foną, jame sutelkdama perteikiamą nuotaiką ar būseną, kurioje vėliau gimsta žolynų (neretai papildant piešimu, siuvinėjimu, audinių fragmentais) kompozicija, – užuomina, mintis arba siužetas. Laimos Dzigaitės paveikslai pasakoja apie gamtą ir jos sakralumą, apie Dievo paliekamus ženklus ir amžinąsias vertybes. Nuo 1993 m. dailininkė yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė taip pat dalyvauja netradicinės lino dailės simpoziumuose ir parodose, iliustruoja knygas.

Renginio metu lankytojai galės apžiūrėti ir parodą „Senoji skulptūra. Praeitis kalba dabarčiai“. Joje pristatoma naujausia etnografinių ekspedicijų medžiaga iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei Kretingos muziejaus rinkinių ir eksponuojamos vertingiausios medinės liaudies skulptūros, surinktos iš pakelės koplytėlių, apleistų bažnyčių ir kapinių.

Parodų atidarymo proga pokalbyje-diskusijoje „Sakralumo ženklai lietuvių liaudies mene ir tautodailėje“ dalyvaus tautodailininkė Laima Dzigaitė, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, restauratorė Elena Gvildytė, muziejininkė Danutė Šorienė. Šventinę nuotaiką kurs smuiko pedagogės Skaistės Čilinskaitės auklėtiniai ir Klaipėdos m. l/d „Radastėlė“ ansamblis.

Abi parodos muziejuje bus eksponuojamos iki balandžio 16 d.

Kontaktinis asmuo – Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė, tel. (8 46) 41 05 28.

 

Kviečiame!

Mažoji Lietuva , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra