Muziejų perims miestas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dvejus metus trukusi nežinia dėl vieno žinomiausių vaikų literatūros kūrėjų Anzelmo Matučio namo-muziejaus Alytuje likimo baigėsi.
 
Miesto taryba nusprendė skirti 200 tūkst. litų jam įsigyti.
 
Rašytojo muziejui, veikiančiam dvidešimt metų, buvo kilusi grėsmė, nes nesulaukę žadėtų 330 tūkst. litų poeto sūnūs namą ketino parduoti privatiems asmenims.
 
Tuomet į asociaciją „Matučio namai“ susibūrę dabartiniai ir buvę alytiškiai pradėjo rinkti pinigus namui išpirkti, tačiau kol kas pajėgė sukaupti vos šešiolika tūkstančių litų.
 
Kultūros paveldo objektą išsaugoti padėjo patys poeto vaikai, sutikę parduoti dviejų aukštų pastatą su 10 arų sklypu beveik miesto centre pigiau – už 200 tūkst. litų.
 
A. Matutis, vienas iš populiariausių vaikų poetų, yra įrašytas į Tarptautinį vaikų ir jaunimo literatūros garbės sąrašą.
 
Į šį namą, prie kurio statybos pats daug prisidėjo, su šeima jis įsikėlė 1961 metais.
 
1985-aisiais sulaukęs 62 metų poetas mirė, bet iki šiol jo darbo kambarys išsaugotas toks pat, koks buvo paskutinę gyvenimo dieną.
 
Prieš 20 metų šis kambarys ir visas antrasis namo aukštas tapo memorialiniu muziejumi.
 
„Dauguma Alytaus miesto ir rajono, taip pat aplinkinių rajonų vaikų yra lankęsi kambaryje, kuriame pasaulį išvydo Drevinukas, girinukai, nykštukai ir kiti jų pamėgti herojai.
 
Atvyksta svečių ir iš Vilniaus, Kauno, tolimesnių miestų. Čia vyksta ir poezijos vakarai. Kai namas priklausys savivaldybei, atsiras daugiau galimybių dar įvairesnei veiklai. Bet pirmiausia jį būtina suremontuoti“, – sakė Alytaus kraštotyros muziejui priklausančio filialo vedėja Vilmantė Petrusevičienė.
 
„Lietuvos rytas“
 
www.lrt.lt
 
alytus-tourism.lt nuotr.
 
Nuotraukoje: A. Matučio namas-muziejus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra