Muziejų dienos proga skelbiami nežinomi Vydūno rankraščiai

Autorius: Data: 2013-05-16 , 11:53 Spausdinti

Muziejų dienos proga skelbiami nežinomi Vydūno rankraščiai

Panevėžio kraštotyros muziejus Tarptautinės muziejų dienos proga skelbia nežinomus filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) rankraščius.

Tai 1947 m. iš karo pabėgėlių stovyklos Detmolde (Vokietija) kalbininkui Petrui Būtėnui parašyti penki laiškai ir jo redaguojamam žurnalui „Žingsniai“ skirti straipsnių rankraščiai – „Pamirštamas birutininkas“ (apie Vilių Bruožį), „Skirtingo žmonių elgesio priežastis“, „Žmogaus esmės įsigalėjimas“. Laiškuose autorius dėkoja už sveikinimus, informuoja apie spaudai siunčiamus rankraščius, aiškina savitos rašybos ir kalbos ypatumus, dalinasi buitiniais rūpesčiais.

Dokumentai skelbiami Skaitmeninės Panevėžio istorijos bibliotekos Petro Būtėno archyvo skyriuje adresu <http://www.paneveziomuziejus.lt/lt/skaitmeninebiblioteka>. Originalai yra saugomi P. Būtėno sūnaus Donato Būtėno privačiame archyve Panevėžyje.

Tautotyrininkas, kalbininkas, pedagogas, visuomenės veikėjas Petras Būtėnas (1896–1980) – viena iš iškiliausių tarpukario Panevėžio asmenybių. P. Būtėnas yra žinomas kaip lietuvių kalbos tarmių, prielinksnių, senųjų vietovardžių tyrinėtojas, prisidėjęs prie lietuvių kalbos žodyno rengimo, sudaręs pirmąją „Lietuvių tautotyros žinių ir senienų rinkimo programą“, parašęs kirčiavimo vadovėlį, sukūręs tautotyros terminą.

Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo sp., Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel.: 8-45 596181

Asmeninio archyvo nuotr.

Panevėžio kraštotyros muziejus , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra