Muziejaus kolekciją papildė vertingi eksponatai

Autorius: Data: 2011-05-17, 16:07 Spausdinti

Loreta MAČIULIENĖ

Naujais ir vertingais eksponatais praturtėjo Jurbarko krašto muziejus. Jo erdvėse jau eksponuojama pirmoji kolekcijos dalis.

Tai kadaise Jurbarko valdytojams ir miestiečiams priklausę buities reikmenys, daugiausiai – baldai, praneša LTV „Panorama“.

Buvusių Jurbarko valdytojų, kunigaikščių Vasilčikovų dvaro viename iš pastatų – svečių namuose – įsikūrusio Jurbarko krašto muziejų papildė iki šiol neregėtas pirkinys – ekspertų 85 tūkst. litų įvertinta kolekcija.

Suderėta, kad miestui ji kainuos 10 tūkst. litų mažiau nei verta, o pinigai kolekcininkui Gerardui Skrickiui bus išmokėti dalimis. Dalimis muziejų pasieks ir eksponatai.

„Mūsų muziejus nėra turtingas eksponatais, kadangi per 20 metų gyvavimo nebuvo finansuojamas eksponatų įsigijimas, kaip kad kitur būna. Tad nusprendėm, kad tos kolekcijos reikėtų“, – kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daura Giedraitienė.

Istorinę vertę turinčioje kolekcijoje – XIX–XX amžių buities reikmenys, indai, atvirukai, periodika ir knygos. Pasak specialistų, vertingiausios – nuotraukos, kuriose – XX amžiaus pradžios Jurbarko ir jo apylinkių vaizdai.

Tačiau kol išvys šiuos eksponatus, jurbarkiškiams dar teks palaukti. O štai baldų kolekcija jau eksponuojama muziejaus erdvėse.

„Pačius didžiausius ir, ko gero, brangiausius daiktus parsivežėme. Tai baldai iš Jurbarko miestiečių, kėdė iš dvaro, keletas indų“, – teigė Jurbarko krašto muziejaus direktorė Lilija Jakelaitienė.

Kita kolekcijos dalis muziejų pasieks per penkerius metus.

Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarkui 400 metų jubiliejaus proga antikvaras žada miestui padovanoti XVII amžiuje išleistas XV amžiaus vokiečių kronikas.

LTV „Panorama“

www.lrt.lt

S. Platūkio (muziejai.lt) nuotr.

Nuotraukoje: Jurbarko krašto muziejus

Muziejai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra