Mūsų nuostabūs Lenkijos ir Graikijos draugai

Autorius: Data: 2013-12-09 , 10:27 Spausdinti

Orinta BUNDONIENĖ, Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokytoja, projekto „Vynas – Europos turtas“ dalyvė

Vilniaus Žvėryno gimnazija dalyvauja Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Wine – an European asset“ („Vynas – Europos turtas“). 2013 m. rugsėjo 15 d.–22 d. Lenkijos mieste Końskie įvyko šeštasis, o spalio 14-19 d. Graikijos sostinėje Atėnuose – septintasis projekto dalyvių susitikimas (projektas finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo (dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00063).

Daugiašalio projekto veiklą labia sėkmingai vykdo dar 8 šalys partnerės: Vokietija, Italija, Turkija, Ispanija, Graikija, Lenkija, Portugalija, Kroatija.

Į šeštąjį susitikimą su partneriais vyko projekto dalyvės, anglų kalbos mokytoja Irena Januškevičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja Orinta Bundonienė ir III gimnazijos klasės mokinės Indrė Tavoraitė ir Urtė Eidžiūnaitė. Susitikimą organizavo II Liceum Ogólnokstałcące im. Marii SkłodowskiejCurie mokytoja Jolanta Kozubska.

Iš daugelio šalių į Końskie (Lenkija) atvykusius projekto dalyvius šeimininkai priėmė itin svetingai. Kitą dieną per pirmąjį susitikimą buvo aptarta visos savaitės programa, dalyviai pristatė iš anksto parengtus projektus apie medų ir jo panaudojimo galimybes įvairiems poreikiams, tarptautinėse grupėse vyko smagios kultūrinio susipažinimo veiklos. Vizito metu teko lankytis Jaros” midaus darykloje, viename gražiausių Lenkijos miestų Krokuvoje bei neišdildomų įspūdžių palikusiose Wieliczka druskų kasyklose. Nuostabiame kalnų kurorte Zakopanėje, kur gydėsi ir garsus lietuvių rašytojas J. Biliūnas, buvo ne tik grožimasi įspūdingais Tatrų kalnais, bet ir buvo užbaigtas visą viešnagės laiką tarptautinėse grupėse moksleivių kurtas produktas – mokinių sugalvotos ir iliustruotos istorijos apie bites. Paskutinį vakarą buvo surengtas dalyvių atsisveikinimo vakarėlis – mus svetingai priėmusių mokinių tėveliai pagamino pačių skaniausių tradicinių vaišių. Susitikimas buvo labai sėkmingas, o išsiskyrimas, ypač per savaitę susidraugavusiems mokiniams, sunkus.

Graikijoje vykęs susitikimas taip pat minėtinas tik pačiais geriausiais žodžiais. Jame dalyvavo lietuvių kalbos mokytojos Vaida Činčienė ir Orinta Bundonienė bei III gimnazijos klasės mokiniai: Julija Arefjeva, Karolis Šuminas, Simona Verikaitė ir Dominykas Tvaska.

Visų pirma visus atvykusius dalyvius palepino šilta Graikijos saulė, tad kiekviena kelionė buvo itin įspūdinga. Teko lankytis dviejose vyno daryklose, kur sužinojome daug naujos informacijos apie vyno kilmę, gamybos papročius, jo kultūrinę prasmę. Džiaugiamės aplankę Poseidono šventyklą, senovės Nemėjoje esančią Dzeuso šventyklą, įkopę ir apžiūrėję Akropolį. Išvykų metu turėjome galimybę pasigrožėti Graikijos paplūdimiu, Nafplio miesteliu. Taip pat džiugu paminėti, kad teko lankytis archeologijos muziejuose ir matyti H. Šlymano po klasikinio graikų miesto griuvėsiais didelėje kapavietėje  surastą lobį: keletą kilogramų aukso, pomirtinių laidojimo kaukių, karūnų ir įvairiausių papuošalų. Ten pat eksponuojama ir vadintoji „Agamemnono kaukė“.

Įsimintinos ir paskutinę dieną vykusios veiklos: visi projekto dalyviai grupelėmis pagal atsivežtą receptą gamino tradicinius kiekvienos šalies patiekalus, vėliau rengė šalis reprezentuojančius lankstinukas su liaudies dainomis, o vakare tarptautinės grupės vaidino visą savaitę repetuotus antikinius mitus. Vakarėlio metu graikai pasiūlė labai gražų ir jaudinantį atsisveikinimo žaidimą, kai kiekvienas dalyvis turėjo progą padėkoti savo surastam draugui.

Taigi, kelionės suteikė neįkainojamos patirties ir įspūdžių. Jų metu visi dalyviai praplėtė savo akiratį, įgijo naujų žinių apie medų ir jo produktus, vyną, jo gaminimą ir kultūrinę paskirtį, apie Lenkijos bei Graikijos kultūrą, turėjo galimybę susipažinti su daugybe nuostabių žmonių ir tobulinti anglų kalbos žinias.

Uncategorized , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra