Muitininkai vis dažniau sulaiko elektroninių cigarečių ir jų priedų

Autorius: Data: 2012-01-18 , 13:58 Spausdinti

Muitininkai Vilniaus pašto poste sulaikė 1,45 kg tabako pakaitalų.

Patikrinę siuntą iš Kinijos, muitinės pareigūnai aptiko elektroninių cigarečių užpildų, kurių sudėtyje yra nikotino. Prekės sulaikytos, nes įtarta, kad buvo pažeisti teisės aktų reikalavimai – su gaminiu nepateikti reikalingi dokumentai, prekės netinkamai paženklintos. Sulaikytų prekių vertė – daugiau kaip 500 litų.

Primename, kad importuojamos elektroninės cigaretės bei jų priedai turi atitikti Europos Sąjungos reikalavimus, todėl importuotojas privalo pateikti gamintojo (ar kitos įgaliotos institucijos) išduotas atitikties deklaracijas dėl elektroninio įtaiso ir dėl kasečių užpildų, taip pat prekės turi būti paženklintos CE ženklu. Šių gaminių rinkos priežiūrą vykdo Valstybinė ne maisto produktų inspekcija (VNMPI) prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos (http://www.inspekcija.lt/).

2011 m. Lietuvos muitinė 5 kartus kreipėsi į VNMPI dėl sulaikytų elektroninių cigarečių ir jų priedų. Keturiais atvejais nebuvo leista jų importuoti, nes buvo pažeisti teisės aktų reikalavimai.

Plačiau apie elektroninėms cigaretėms importuoti keliamus reikalavimus skaitykite www.cust.lt rubrikoje „DUK“, kurią rasite čia.

Daugiau informacijos: Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus vyr. specialistė Rūta Daukšienė, tel.(8 5)2 666 143

INFOLEX archyvo nuotr.

Valstybės siena , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra