Muitininkai siuntose aptiko įtartinų vaistinių preparatų

Autorius: Data: 2012-02-24 , 09:31 Spausdinti

Per dvi dienas muitininkai sulaikė beveik 3 tūkst., kaip įtariama, padirbtų tablečių ir beveik 6 tūkst. tablečių įvairių maisto papildų.

Vilniaus teritorinės muitinės pašto posto pareigūnai 2012 m. vasario 21 d. atkreipė dėmesį į keletą siuntų, gautų iš Indijos ir siunčiamų Vilniuje registruotai bendrovei. Turėdami informacijos, kad daugiausia falsifikuotų vaistinių preparatų bandoma įvežti būtent iš šios šalies, muitininkai detaliai patikrino siuntas. Įtarimai pasitvirtino − niekuo neišsiskiriančiose pakuotėse rastas nemenkas kiekis vaistinių preparatų, kurie, kaip manoma, gali būti populiariosios „Viagros“ pakaitalai.

Vienoje siuntų pareigūnai suskaičiavo 135 pakuotes su užrašu „Blue Force-100“, kitoje – 145 pakuotes su užrašu „Tada Force-20“. Iš viso siuntose rasta 2 800 tablečių. Jos buvo sulaikytos įtarus, kad pažeistos šių prekinių ženklų savininkų intelektinės nuosavybės teisės. Muitinės pareigūnai teigia, kad panašaus pobūdžio pažeidimų, susijusių su vaistinių preparatų siuntimu, nustatoma nuolat.

Vasario 22 d. muitinės pareigūnams tikrinant pašto siuntas įtarimų sukėlė siunta su vaistinių preparatų pakuotėmis „Cialis“ ir „Viagra“, kuri buvo siųsta į Švediją, o vėliau sugrąžinta į Lietuvą. Vaistiniai preparatai sulaikyti, taip pat įtarus pažeistas intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Klaipėdos krovinių poste muitinės pareigūnai šią savaitę, tikrindami iš įvairių šalių atgabentas smulkias siuntas, nustatė, jog dviejuose iš jų, atkeliavusiose iš JAV, viršijant asmeniniam naudojimui leistinas normas buvo siunčiama įvairių rūšių maisto papildų. 19 rūšių maisto papildai („Vegetarian Multi“, „Herbal Rest Relax“, „Full Motion“ ir kt.), vertinami beveik 3 tūkst. litų, buvo sulaikyti.

Informacijos apie vaistinių preparatų vežimą (siuntimą) galite rasti Lietuvos muitinės svetainėje www.cust.lt ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos svetainėje www.vvkt.lt

Inga Mauricienė, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos l. e. Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojo pareigas, tel. (8 5) 232 7467, el. paštas  inga.mauriciene@cust.lt

Valstybės siena , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra