Muitininkai siuntoje surado anakondos odą

Autorius: Data: 2012-06-13 , 08:07 Spausdinti

2012 m. birželio 11 d. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Vilniaus pašto poste tikrindami siuntas sulaikė beveik 2 kg įvairių egzotinių gyvūnų odų.

Muitininkai, tikrindami pašto siuntą iš JAV, joje, kaip įtariama, aptiko 1,862 kg įvairių egzotinių gyvūnų odų. Kadangi muitinei nebuvo pateikti CITES sertifikatai ir kiti reikalingi leidimai, pasaulyje nykstančių gyvūnų − anakondos, pitono, dramblio, dviejų krokodilų – odos sulaikytos.

Sulaikytos gyvūnų odos perduotos Gamtos tyrimų institutui ištirti. Pasitvirtinus muitininkų įtarimams, asmeniui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, jam gresia bauda iki 3 tūkst. litų.

Minėtas nykstančių gyvūnų dalis iš JAV į mūsų šalį buvo bandoma pargabenti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES). Vienas iš pagrindinių šios konvencijos principų – mažinti egzotinių gyvūnų bei augalų įsigijimo poreikį. Tokiu būdu užkertamas kelias retų gyvūnų bei augalų rūšių naikinimui.

Muitinės departamentas primena, kad ketinantiems į Lietuvą parsivežti (parsisiųsti) egzotinių gyvūnų, jų dalių ar suvenyrų, pirmiausiai būtina susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis, kurias galima rasti Lietuvos muitinės interneto svetainėje. Šios taisyklės reglamentuoja laukinių gyvūnų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką. Šių taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Daugiau informacijos gali suteikti Vilniaus TM

Pažeidimų prevencijos vyr. inspektorė Daiva Sušinskienė, tel. (8 5) 2356 391

Valstybės siena , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra