Muitininkai Medininkuose sulaikė „armiją“ matrioškų

Autorius: Data: 2015-11-11 , 11:34 Spausdinti

Per Medininkų muitinės postą iš Baltarusijos į Lietuvą važiavusi britė savo bagaže vežėsi 130 matrioškų. Suvenyrines lėlės gabenusi moteris teigė tenorėjusi parsivežti šių medinių lėlių atminimui.

Matrioška – vienas žinomiausių slaviškos kultūros atributų. Tai rusų tautinius rūbus vilkinti medinė lėlė, su keliomis mažesnėmis, viena į kitą sudėtomis lėlėmis viduje.

Viešėdama Baltarusijoje Didžiosios Britanijos pilietė, matyt, taip susižavėjo šiais slaviškais suvenyrais, kad nusprendė jais pripildyti beveik visą savo automobilio bagažinę. Moteris savo krepšiuose gabeno 130 matrioškų ir 90 medinių dėžučių, statulėlių bei skrynelių.

Muitinės pareigūnams kilo pagrįstų abejonių, kad tokį kiekį medinių lėlių moteris gali gabenti kaip suvenyrus sau ir artimiesiems nemokėdama jokių mokesčių. Juolab, kad beveik 23 kilogramus svėrusio medinių lėlių krovinio vertė siekė beveik 666 eurus ir galima daryti prielaidą, kad moteris tikėjosi grįžusi namo pasipelnyti iš šių lėlių jas pardavusi. Todėl medinių gražuolių „armiją“ ir nelegaliai gabentus rūkalus buvo nuspręsta sulaikyti.

Muitininkai primena, kad per sieną gabenti suvenyrines matrioškas nėra joks nusikaltimas, tačiau įspėja, kad vienas žmogus gali vežti nekomercinės paskirties prekių kaip dovanų ar suvenyrų, kurių vertė neviršija 300 eurų, o gabendamas didesnį kiekį, privalo prekes deklaruoti ir susimokėti privalomus mokesčius.

© Muitinės departamento nuotr.

Lietuva Valstybės siena , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra