Muitinės sulaikytos prekės bus grąžintos siuntėjams

Autorius: Data: 2012-01-25 , 13:47 Spausdinti

2012 m. sausio viduryje muitinės sulaikyti elektroninių cigarečių priedai bus grąžinti siuntėjams, nes neatitinka saugos ir saugumo reikalavimų.

Š. m. sausio 13 ir 16 d. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Pašto poste tikrindami siuntas iš Kinijos, dviejose rado beveik 4,5 kg tabako pakaitalų – elektroninių cigarečių skystų užpildų, kurių sudėtyje yra nikotino. Įtarus, kad pažeisti teisės aktų reikalavimai – su gaminiu nepateikti reikalingi dokumentai, prekės netinkamai paženklintos, prekės buvo sulaikytos, informacija perduota Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai (VNMPI) prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos.

Šią savaitę iš VNMPI gautas sprendimas, kad muitinės sulaikyti elektroninių cigarečių priedai neatitinka saugos ir saugumo reikalavimų, todėl turi būti uždraustos tiekti rinkai ir todėl turi būti grąžinamos siuntėjui.

Primename, kad importuojamos elektroninės cigaretės bei jų priedai turi atitikti Europos Sąjungos reikalavimus, todėl importuotojas privalo pateikti gamintojo (ar kitos įgaliotos institucijos) išduotas atitikties deklaracijas dėl elektroninio įtaiso ir dėl kasečių užpildų, taip pat prekės turi būti paženklintos CE ženklu.

Inga Mauricienė, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Komunikacijos skyriaus vyr. inspektorė l. e. viršininko pavaduotojo pareigas, tel. (8 5) 232 7467, vidinis 190, inga.mauriciene@cust.lt, www.cust.lt

Valstybės siena , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra