Muitinės pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė egzotiškų suvenyrų

Autorius: Data: 2012-09-18 , 13:32 Spausdinti

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė egzotiškų suvenyrų – septynis suvenyrinius buteliukus su gyvatėmis ir skorpionais bei koralų.

2012 m. rugsėjo 17 d., pirmadienį, Vilniaus TM pareigūnai oro uoste, atlikdami keleivių, atvykusių iš Vietnamo per Kopenhagą, bagažo tikrinimą, lietuvaičio V. K. lagamine aptiko egzotiškų suvenyrų su gyvatėmis ir skorpionais. Nors minėtas asmuo teigė, kad vežasi tik du suvenyrus, muitininkai, apieškoję minėto asmens lagaminą, jame rado 5 suvenyrinius buteliukus su užkonservuotomis gyvatėmis ir du – su skorpionais.

Antradienį, rugsėjo 18 d., lėktuvu iš Malaizijos per Helsinkį atvykusios pilietės D. M. bagaže tarp asmeninių daiktų muitininkai rado penkis, kaip įtariama, koralus. Nors moteris piktinosi, kad muitininkai sulaikė paplūdimy susirinktus koralus, jai mandagiai buvo paaiškinta, kad šios prekės sulaikomos siekiant apsaugoti laukinę gamtą.

Visi egzotiškų šalių suvenyrai sulaikyti, nes jie gabenti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) nuostatas.

Muitinės departamentas primena, kad norintiems iš egzotinių šalių parsivežti suvenyrų, būtina susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis, kurias galima rasti Lietuvos muitinės svetainėje.

Alina Grinevičiūtė, Vilniaus teritorinės muitinės, l. e. vyr. inspektoriaus ryšiams su visuomene pareigas, (8 5) 2356 246, 8 682 30413, alina.grineviciute@cust.lt

Nuotraukose:

1. Koralai

2. Suvenyriniai buteliukai su gyvatėmis ir skorpionais

Valstybės siena , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra