Muitinės muziejuje – apelsinais kvepiantis knygos pristatymas

Autorius: Data: 2013-03-18 , 10:01 Spausdinti

2013 m. kovo 21 d., ketvirtadienį, 16 val. Muitinės muziejuje organizuojamas Gedimino Kulikausko knygos „Apelsinų kontrabanda ir kitos istorijos apie smetoninę Lietuvą“ pristatymas. G. Kulikauskas rašo apie tautiečių gyvenimą smetoninėje Lietuvoje ypač įdėmiai stebėdamas tuomečių kontrabandininkų įpročius ir kontrabandos tendencijas, savo tekstus papildydamas gausybe iliustracijų – nuotraukų, karikatūrų, skelbimų ir reklamų.

Kodėl tarpukario Lietuvoje neegzistavo cigarečių kontrabanda, bet „šmugelnikai“ net pasipūškuodami vilko per sieną spiritą, apelsinus ir mieles? Kaip mūsų seneliai išgyveno Krizę, žiūrėjo į valdininkus? Kiek „štukų“ apelsinų galėjo už vidutinę algą nusipirkti eilinis smetonmečio valdininkas?“ – atsakymo į šiuos klausimus ieško knygos autorius, jau dešimt metų dirbantis Lietuvos muitinėje ir kasdien rašantis apie šių dienų kontrabandos sulaikymus. Pasak jo, Muitinės muziejus, savo ekspozicijose pristatantis kontrabandos istoriją nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki mūsų dienų, yra puiki erdvė knygai pristatyti. Viena iš gražiausių jo salių skirta tarpukario Lietuvos kontrabandos istorijai atspindėti, joje knygos pristatymo svečiai turės progą surasti ne vieną eksponatą, paminėtą „Apelsinų kontrabandoje“.

Pristatydamas pirmąją savo knygą, autorius žada pasidalinti ne viena istorija, netilpusia į leidinį. Papasakos pikantiškų smetoninės Lietuvos istorijų apie tarpukario kontrabandininkų išmonę, pademonstruos vieną kitą įspūdingesnę ir neregėtą smetoninių laikų Lietuvos fotonuotrauką iš asmeninio archyvo, papasakos to meto šiurpių (kas tai, sužinosite atvykę į knygos pristatymą).

Maloniai kviečiame atvykti visus, besidominčius Lietuvos istorija. Po renginio galėsite įsigyti „Apelsinų kontrabandą“ bei gauti autoriaus autografą.

Įėjimas nemokamas.

Vaišinsime apelsinais!

Indrė Ramanavičienė, Vyriausioji inspektorė, Komunikacijos skyrius, tel. 8 5 232 74 68, el. p. indre.ramanaviciene@cust.lt

Uncategorized , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra