Muitinės kinologai su šunimis narkotikų aptinka ir televizoriuose

Autorius: Data: 2011-11-23 , 11:08 Spausdinti

Per dešimt 2011 metų mėnesių Lietuvos muitinės kinologų augintiniai išaiškino 142 atvejus, kai neteisėtai gabentos draudžiamos bei ribojamos prekės. Iš jų 97 kartus tarnybiniai muitinės šunys aptiko medžiagų, kurių sudėtyje aptikta narkotinių ir psichotropinių medžiagų (118 kg).

Tai yra 1,5 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį 2010-aisiais (63 atvejai). Šiuo metu yra pradėti 47 ikiteisminiai tyrimai. Palyginti su 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu, šiemet ikiteisminių tyrimų pradėta 68 proc. daugiau.

Pasak muitinės pareigūnų, pasitaiko, kad šuo parodo kinologui įtartiną medžiagą, o vėliau paaiškėja, kad tai viso labo tik egzotiškas prieskonis. Tačiau dažniausiai keturkojų muitinės talkininkų uoslė neapgauna ir jų dėka muitininkai aptinka ne tik sintetinių narkotikų, bet ir kokos lapų, kanapių ar kaktusų (kurių sudėtyje yra alkaloidinės medžiagos – meskalino) sėklų, įvairių psichotropinių savybių turinčios grybienos.

Kinologai pasakoja, kad iš užsienio į Lietuvą siunčiami narkotikai maskuojami labai įvairiai – slepiami televizoriuose, kompaktinių diskų dėkluose, žaisluose. Pavyzdžiui, balandžio pabaigoje iš Maroko atkeliavusiame televizoriuje tarnybiniai šunys padėjo aptikti beveik pusę kilogramo hašišo.

Be narkotikų, tarnybiniai šunys muitininkams šiemet 21 kartą padėjo surasti ir cigarečių kontrabandos, o 25 kartus jų pagalba buvo aptikti draudžiami gabenti vaistai. Trys iš šunų dirba ieškodami ginklų ir sprogmenų.

Iš viso Lietuvos muitinėje šiuo metu dirba 19 kinologų ir 25 tarnybiniai šunys, kurie kartu su savo šeimininkais kasryt vyksta patruliuoti su mobiliosiomis grupėmis, tikrinti pašto siuntų ar ieškoti draudžiamų prekių oro uostų keleivių bagažuose.

Indrė Ramanavičienė, Vyriausioji inspektorė, Muitinės departamentas prie LR Finansų ministerijos Komunikacijos skyrius, tel. 8 5 232 74 68, el. p. indre.ramanaviciene@cust.lt, www.cust.lt

Valstybės siena , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra