Muitinės departamentas: pirmojo patikrinimo dėl įvykio Panemunės kelio poste rezultatai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Iš tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje atleisti du pareigūnai – Panemunės kelio posto viršininkas Robertas Mileris ir naktį, kai iš kelio posto saugomos teritorijos dingo vilkikas, budėjusios pamainos viršininkas Admontas Samalius.
 
Dar du pareigūnai pažeminti pareigose – Panemunės kelio posto viršininko pavaduotojas Jonas Pūkas ir posto pamainos viršininkas Zenonas Brežinskis. Sprendimai priimti vadovaujantis tarnybinio patikrinimo, kurį atliko Klaipėdos teritorinė muitinė, išvada. Dėl įvykio Panemunės kelio poste atliekami dar du tyrimai: policijos, muitinės ir prokuratūros – dėl nusikalstamos veikos, ir Muitinės departamento – dėl kitų susijusių su šiuo įvykiu aplinkybių.
 
Klaipėdos TM tarnybinis patikrinimas yra pirmasis, susijęs su vilkiko dingimu iš Panemunės kelio posto, kuris jau baigtas ir jo išvados įgyvendintos. Jo metu nustatyta, kad minėti pareigūnai netinkamai organizavo muitinės posto darbą, neužtikrino tinkamos sulaikytos transporto priemonės ir krovinio apsaugos, dėl to į muitinės teritoriją galėjo patekti pašaliniai asmenys, o transporto priemonės, esančios posto teritorijoje, galėjo išvykti be muitinės kontrolės.
 
Įvykiui ištirti buvo sudaryta Tarnybinio tyrimo komisija ir Muitinės departamente. Ji konstatavo, kad su įvykiu gali būti susiję kiti muitinės pareigūnai, todėl atlieka tarnybinį patikrinimą ir dėl kitų muitinės pareigūnų veiksmų.
 
Taip pat informuojame, kad įvykiui Panemunės kelio poste ištirti, atsižvelgiant į galimai didelę ikiteisminio tyrimo apimtį, nusikaltimo organizuotumo lygį ir kitas aplinkybes, Klaipėdos apygardos vyr. prokuroro nutarimu sudaryta jungtinė tyrimo grupė iš prokuratūros, policijos ir muitinės pareigūnų.

Nuotraukoje: Lietuvos muitinės emblema

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra