Motociklininkų iššūkiai kelyje

Autorius: Data: 2019-08-22 , 06:04 Spausdinti

Motociklininkų iššūkiai kelyje

 

PR

Motociklininkų tendencijos

Motociklas tampa vis labiau populiarėjančia transporto priemone, ,,Regitros” duomenimis, nuo 2015 iki 2018 A kategorijos teises turinčiųjų skaičius padidėjo net 40%. Šią transporto priemonę dažnai renkasi dėl greičio ir laisvės pojūčio ir ji tinkama ne tik susisiekimui mieste, bet ir ilgesniems reisams. Taip pat, motociklų priežiūra yra pigesnė ir jų vairuotojams yra lengviau parkuojantis mieste. Nors motociklas ir yra greitesnis bei kompaktiškesnis, lyginant su automobiliu, visgi nereikėtų pamiršti, jog tai yra padidintos rizikos transporto priemonė.

Avaringumas

Motociklus leidžiama vairuoti pavasario–rudens sezonu, maždaug kovo–lapkričio mėnesiais siekiant užtikrinti saugų eismą keliuose. Tačiau, net ir esant taisyklėms bei apribojimams, avarijos nėra išvengiamos. Neretai, to pagrindinė priežastis yra greitis, kurį viršija tiek motociklų, tiek kitų transporto priemonių vairuotojai. Taip pat, motociklo vairuotojas, įvažiavęs į kelią, padengta kita danga, ir nesiėmęs atitinkamų veiksmų, gali ne tik apgadinti transporto priemonę, bet ir susižaloti pats. Susidurimo ar gedimo atveju, veikia motociklų transportavimas Lietuvoje, kuris nepriklausomai nuo vietos, padeda vairuotojams transportuoti priemonę iki reikiamos vietos.

Automobilių vairuotojai jaučiasi saugesni kelyje, būdami uždaroje transporto priemonėje, kuriuos saugo saugos diržai, susidurimo metu, išsiskleidžiančios oro pagalvės, dėl ko šie nevengia pažeidinėti eismo taisykles. Motociklų vairuotojai yra didesnėje rizikos zonoje, nes ši transporto priemonė yra atvira ir negarantuoja saugumo net menkiausiam susidurimui esant, todėl vairuotojams reikėtų saugumu pasirūpinti patiems. Šalmas, speciali apranga, yra tos minimalios priemonės, kurios, esant avarijai, gali išgelbėti gyvybę.

Besiruošiant ilgoms kelionėms

Taip pat dažnai motociklininkai susiduria su ribota vieta daiktams saugoti ar pakeleiviams pavežti, tad ruošiantis į ilgą kelionę, vertėtų pasirūpinti priekaba, kuri neretais atvejais yra nelabai komfortiška vairuotojams, tačiau parūpina vietos butiniems daiktams. Kelionės metu labai svarbu nepamiršti daryti sustojimus ir ilsėtis, nes nuovargis mažina vairuotojo reakciją, o tai kelia riziką ne tik jo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui . Taip pat pravartu domėtis orais ir pasirūpinti tinkama apranga, siekiant užtikrinti ne tik patogią, bet ir saugią kelionę.

Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra