Mons. Rolandas Makrickas: „Svarbiausia – gyvoji Bažnyčia“

Autorius: Data: 2013-04-14 , 17:09 Spausdinti

Trakų Švč. Mergelės Marijos – Lietuvos Globėjos – paveikslo vainikavimo 300-osioms metinėms

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje per Atvelykį šv. Mišias aukojo mons. Rolandas MAKRICKAS. „Trakų žemė“ garbingajam svečiui pateikė keltą klausimų.

Sveikiname Jus antrą kartą* apsilankiusį Trakų Dievo Motinos šventovėje.

Labai ačiū už sveikinimus. Visada malonu sugrįžti į šią šventovę, turinčią ilgą ir gražią istoriją, susietą su mūsų visos tautos istorija. Svarbu, kad čia yra pirmasis vainikuotas popiežiaus karūnomis Dievo Motinos paveikslas Lietuvoje, be to, tos maldos, sudėtos per ilgius šimtmečius, čia turi ypatingą galią. Džiaugiuosi, kad šioje bažnyčioje dirba mano studijų draugas Kauno kunigų seminarijoje kunigas Jonas Varaneckas. Kai jis pakvietė, mielai atvykau į Trakus šv. Mišių aukai.

Ką Jūs manote apie istorinį momentą – popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimą ir išrinktąjį popiežių Pranciškų?

Vasario 11 d., per Vatikano valstybinę šventę, Popiežius Benediktas XVI pareiškė apie atsistatydinimą. Šis jo žingsnis buvo netikėtas, sukėlęs tikrai didelę nuostabą. Normali bažnytinė praktika numatyta Bažnyčios teisės kodekse. Popiežius Benediktas ja pasinaudojo būtent galvodamas apie bažnyčios gyvenimą, suaktualinimą kai kurių realijų, ypač kad bažnyčia neliktų be veiklaus ir pajėgaus popiežiaus. Jo jėgos tikrai seko, todėl nusprendė Dievo akivaizdoje pasitraukti ir duoti kelią naujam popiežiui.

Šiuo metu turime naują popiežių Pranciškų iš Lotynų Amerikos. Jis supranta to kontinento katalikus, kurių turime didžiąją dalį, žino skurdesnių šalių padėtį, nes pats gyveno tokioje situacijoje. Tai bus didelė pagalba Bažnyčiai, nes ji galės kalbėti apie socialinę nelygybę. Šis Popiežius paskatins dar daugiau žmonių būti arčiau Bažnyčių, ypač valstybių vadovus, nes socialinė neteisybė yra dėl politinių sistemų padarytų klaidų, kurios reikia kuo greičiau ištaisyti. Pasaulis ir žemė turi pakankami išteklių, kad visi žmonės galėtų gyventi sočiai. Problema yra paskirstymas ir nesusitarimas tarp valstybių.

Šio Popiežiaus balsas bus tvirtesnis dėl socialinių klausimų, dėl taikos pasaulyje, kad atkreiptume dėmesį į rūpinimąsi tiek žmonėmis, tiek gamta.

Popiežius Pranciškus priėmė kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą.

Popiežius įvertino didelį kardinolo indėlį į Lietuvos katalikų bažnyčią. A. J. Bačkis į arkivyskupiją atėjo po ilgų tarybinių laikų. Tai žmogus, kuris skyrė dėmesį vargšams, skatino liturginį atsinaujinimą, įkūrė „Betanijos“ labdaros valgyklą, Motinos ir vaiko bei Gailestingumo motinos globos namus. Tai geriau galėtų įvertinti tie, kurie dirbo šalia jo. Mano pastebėjimai gali būti riboti, kadangi Vilniaus arkivyskupijoje dirbau 1996–2001 m., bet tie metai man parodė ir patvirtino kardinolo dėmesį bažnyčios aktualijoms. Per visą jo vadovavimo laikotarpį buvo daug įspūdingų iškilių momentų, tai 2000 metais Jubiliejinių metų šventimas, kai Lietuva pirmąkart galėjo švęsti būdama laisva ir nepriklausoma valstybė.

Arkivyskupas Gintaras Grušas, vienas jauniausių Lietuvos vyskupų ir jauniausias kaip ordinaras, iki balandžio 23 d. yra nominatas. Jo biografija įdomi, nes gimęs išeivijoje, bet katalikų šeimoje. Jis turi didelę gyvenimo patirtį, pažįsta Vilniaus vyskupijos realijas, nes ilgą laiką dirbos šalia kardinolo A. J. Bačkio.

Ko palinkėtumėte šios parapijos, kurioje svečiuojatės, tikintiesiems?

Trakai vis daugiau žinomi ne tik dėl aplinkos, bet ir šventovės, kuri atnaujinama, puoselėjama. 2018 metais parapijos laukia įspūdingas jubiliejus – Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – paveikslo vainikavimo 300-osios metinės. Gražu turėti gražius maldos namus, bet pirmoje vietoje svarbiausia – gyvoji Bažnyčia, kur tvirtas tikėjimas, kur išmokstama mylėti Dievą ir artimą.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Juozas VERCINKEVIČIUS

Autoriaus nuotr.

* Prieš tai mons. R. Makrickas lankėsi šv. Kalėdų išvakarėse, apie tai rašėme „Trakų žemės“ Nr. 2 (741), 2013 m. sausio 11 d.

Rolandas Makrickas mokėsi Biržų 1-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar „Atžalyno“). 1990 m. įstojo į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją. Vėliau studijavo Romoje Šv. Kazimiero lietuvių kolegijoje. Baigė Popiežiškąjį Grigaliaus universitetą (2004) bei Popiežiškąją bažnytinę akademiją (2006). Bažnyčios istorijos mokslų daktaras (2004).

1996 m. liepos 20 d. įšventintas kunigu. 1996–2001 m. – Vilniaus arkikatedros rezidentas. Buvo Lietuvos Vyskupų Konferencijos generalinio sekretoriaus padėjėjas bei Jubiliejinių Krikščionybės 2000-ųjų Metų Jubiliejaus komiteto atsakingasis sekretorius.

Trejus metus dirbo Vatikano diplomatu Gruzijai, Armėnijai ir Azerbaidžanui. 2009 m. Popiežius Benediktas XVI suteikė monsinjoro titulą.

Šiuo metų dirba pirmuoju sekretoriumi Švedijos nunciatūroje, Vatikano diplomatinėje atstovybėje Švedijai, Suomijai, Danijai, Islandijai ir Norvegijai.

Trakai , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra